вул. І. Франка, 11, Дрогобич, 82100
muz.dysc@dspu.edu.ua, storonskanat@dspu.edu.ua
Головна - Факультет початкової освіти та мистецтва - Навчально-наукова лабораторія мистецької освіти
Керівник лабораторії, кандидат мистецтвознавства
storonskanat@dspu.edu.ua
Навчально-наукову лабораторію мистецької освіти створено відповідно до наказу ректора університету від 24.06.2022 р. № 207 «Про зміни в організаційній структурі університету» на базі Науково-дослідної лабораторії академічного народно-інструментального мистецтва, Відповідно до наказу № 651 від квітня й ухвали вченої ради ДДПУ ім. І. Франка (протокол № 18 від 18 грудня 2014 року) та наказу № 555 від 29 грудня 2014 року. Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франкa.
Лабораторія виступає співорганізатором низки наукових та мистецьких проектів:
Навчально-наукова лабораторія мистецької освіти – це узагальнений образ освітнього простору, в середовищі якого здійснюється підготовка фахівців інструментального та вокально-хорового мистецтва, котра реалізується через навчально-практичну діяльність студентів з удосконалення майстерності гри на музичних інструментах, вокалу, хорового диригування.
Лабораторія містить навчальні класи гри на музичних інструментах, таких як фортепіано, скрипка, контрабас, духові інструменти; студію звукозапису. Тут зберігаються та примножуються фонди музичних творів, реалізуються творчі проекти у формі аудіо та відеозаписів. Оскільки, усе зазначене створюється силами НПП лабораторії, а також студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 014.13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво), 025 «Музичне мистецтво», здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти спеціальності 025 «Музичне мистецтво», це суттєво впливає та примножує імідж нашого університету як на теренах україни, так і за її межами.
Значення Лабораторії у структурі факультету, та й університету взагалі, не можна недооцінити. На базі лабораторії проводяться курси підвищення кваліфікації – спільний проект Музичної Академії в Банській Бистриці (Словаччина) з ДДПУ імені Івана Франка, що в цілому сприяє популяризації франкового краю, як унікального середовища з його багатовіковою етнокультурною спадщиною.
Про дрогобицький університет знають в тому числі і завдяки роботі Лабораторії. Адже саме тут готують фахівців вищого ґатунку, котрі є учасниками, лауреатами, призерами Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, таких, як «Трофей Світу по акордеону» («Trophée Mondiale del’ Accordéon» та інші.
У м. Монтарж (Франція) 25 листопада – 1 грудня 2024 року відбувся 74-ий престижний Міжнародний конкурс «Трофей Світу по акордеону» («Trophée Mondiale del’ Accordéon»), який проводить Всесвітня конфедерація акордеоністів. Водночас у його рамах проводиться «Міжнародний відкритий Трофей» – однотуровий конкурс із різними віковими категоріями у сольному та колективному виконавстві.
Найкращі музиканти та переможці останніх років були запрошені на живе виконавське змагання. Сотні учасників та декілька десятків членів журі (Франція, Велика Британія, Польща, Чехія, Сербія, Чорногорія, В’єтнам, Казахстан, Китай, Португалія, Туреччина, Румунія, Молдова, Іспанія, Литва, Латвія, Німеччина, Італія,Африка, США та ін.) оцінювали виступи конкурсантів. Прямі трансляції на сайті та сторінці конкурсу на FB давали можливість слідкувати за перебігом подій, нагородженням та концертом лауреатів, майстер-класами, методичними конференціями та концертами.
Дрогобицький університет представляв студент другого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Ростислав Чворсюк (клас професора Андрія Душного). Виконавець підготував велику конкурсну програму у двох номінаціях: «Classiqua» (Геннадій Метьолкін «Сарабанда та варіації на тему Г. Генделя», Віктор Власов «Легенда», Володимир Василенко «Концертна п’єса на тему Коломийки «Шіді-ріді”») та «Variete / Jazz / WorldMusic» (Віктор Власов «Кроки», Рішар Гальяно «Вальс для Марго»). Серед представників цих категорій були учасники із Китаю, Румунії, Туреччини, Іспанії.
Важка боротьба увінчана блискучим успіхом – Ростислав Чворсюк здобув І премію у номінації «Classiqua» та І премію у номінації «Variete / Jazz / World Music».
Слід наголосити, що заклади вищої освіти України були представлені Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка, Національною академією України імені Петра Чайковського та Дрогобицьким університетом імені Івана Франка.
Неймовірна перемога Ростиславу Чворсюку далась великою працею та систематичною роботою над собою. Понад 20 концертів протягом 2023-2024 років (Львів, Дрогобич, Дашава, Стрий, Трускавець, Моршин, Старий Самбір, Самбір, Борислав, Болехів, Вінниця, Полтава, Житомир, Ужгород) у різних залах, з різною акустикою та слухацькою аудиторією сприяла відпрацюванню сценічної витримки, шліфуванню артистизму, здатності оперувати емоціями та психологічним станом, формуванню самоконтролю, виконавської вправності і образно-емоційної наповненості у кожному творі.
Варто відзначити, що Ростислав Чворсюк двічі брав участь у Відкритому онлайн Трофеї (2023 – «Classiqua», ІІ премія; 2024 – «Variete / Jazz / WorldMusic», І премія); здобував перемоги на конкурсах у Великій Британії, Литві, Латвії та Україні (Київ, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Кривий Ріг, Моршин, Трускавець, Дрогобич).
Водночас Ростислав бере активну участь у науково-практичних конференціях Дрогобича, Києва та Ужгорода з проблем баянно-акордеонного репертуару та виконавських тенденції. У його архіві – дві публікації.
За відмінні результати у навчанні, активну творчо-виконавську та наукову діяльність Ростиславу Чворсюку було призначено стипендію Президента України (січень-червень 2024), а сьогодні – академічну стипендію Верховної Ради України на 2024-2025 навчальний рік.
Також, спільно з роботами кафедр, членами Лабораторії здійснюється концертно-профагітаційна діяльність, а саме: У Вінницькому обласному навчально-методичному центрі галузі культури, мистецтва та туризму 12-13 листопада відбулись курси підвищення кваліфікації для викладачів класу баяна та акордеона Вінницької області. Лектором на КПК було запрошено завідувача кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки ДДПУ ім.І. Франка, професора Андрія Душного.
Наступний спектр було спрямовано на презентацію нових нотних видань.
Для учнів класу баяна та акордеона закладів початкової мистецької освіти було презентовано три частини нотного видання Мирослава Романишина «Ой заграй-ми музичино» із теоретичною частиною професора Андрія Душного. До збірника увійшли обробки, перекладення та аранжування українських народних пісень для сольного та ансамблевого музикування.
У другій половині дня 13 листопада відбувся концерт профагітаційного змісту студентів та концертмейстерів кафедри у Бориславській дитячій школі мистецтв. Виконавське мистецтво представили студенти магістратури (025 Музичне мистецтво) піаніст Нікіта Коцуров,скрипалька Леся Блищак, бандуристка Христина Ванькович та бакалаврату – баяніст Ростислав Чворсюк. Репертуарну палітру склали твори М. Березовського, М. Лисенка, А. Кос-Анатольського, Л. Бетховена, С. Гуріна, Г. Метьолкіна, В. Власова, В. Василенка та ін. Поруч зі своїми вихованцями були їхні наставники професор Андрій Душний, доценти Оксана Бобечко, Уляна Молчко, Юрій Чорний, провідна концертмейстерка, кандидатка мистецтвознавства Наталія Сторонська та концертмейстерка Наталія Дзондза. Модератором концерту виступив завідувач кафедри Андрій Душний.
Також, в рамках роботи Лабораторії відбулась презентація посібника «Микола Дремлюга. Вибрані фортепіанні твори» у Національній музичній академії України. У Києві в залі ім. академіка Олега Тимошенка Національної музичної академії України ім. П. Чайковського відбувся концерт-присвята «Микола Дремлюга: портрет біля фортепіано», організаторами якого виступили: деканка фортепіанного факультету, професорка Олена Осока та деканка ІТФ та композиторського факультету, професорка Оксана Ринденко. Виконавцями різножанрових творів Миколи Дремлюги (композитора, музиколога, педагога, лауреата премії ім. Т. Шевченка) стали Лауреати міжнародних конкурсів В’ячеслав Крижановський (тенор), Максим Куліковський (флейта), Всеволод Кривицький (віолончель), Владислав Ваколюк (бандура), Валентина Баклан, Софія Дмитрієва, Максим Ольховий, Катерина Хом’яковаі Роман Рєпка (фортепіано).
У рамах концертної програми відбулася презентація навчального посібника «Микола Дремлюга. Вибрані фортепіанні твори», опублікованого в 2024 році в Дрогобичі. Упорядниками видання є доцентка кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, членкиня Національної спілки композиторів України Олександра Німилович та випускниця факультету початкової освіти та мистецтва, магістранка музичного мистецтва, викладачка Дрогобицької дитячої музичної школи № 1 Ірина Андрусів, які були запрошені на концерт.
Також, візитівкою роботи Лабораторії, спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки (завідувач – професор Андрій Душний) є проведення щороку Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE» (Травень) і Всеукраїнського відкритого конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» (Грудень).
Також, цього року (2025) вже втретє до плану роботи Лабораторії включено проведення спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки (завідувач – професор Андрій Душний) ТРЕТЬОГО МИСТЕЦЬКОГО ФОРУМУ ДРОГОБИЧЧИНИ, який проводиться в Березні. Робота форуму (подаємо перелік подій, які відбулись в рамках І Форуму) складалася із декількох складових:
Початкова мистецька та фахова передвища освіта у викликах сьогоденнярозкривала ключові питання навчальних закладів, їхню діяльність в умовах воєнного стану, програмне забезпечення, бачення майбутнього викладача музичного мистецтва як носія нових тенденцій у педагогічно-виховному та концертно-виконавському спектрі діяльності. Серед спікерів-доповідачів: заслужений діяч мистецтв України, директор Моршинської ШМ ім. І. Король Ростислав Фединець; викладач-методист, заступник директора Трускавецької ШМ ім. Р. Савицького Оксана Кіселичник; директор Дрогобицької ДМШ № 1 Роман Яворський; директор Дрогобицької ДМШ № 2 ім. Р. Сороки Роман Кіца; викладач-методист Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуш Святослава Холденко; директор Самбірського фахового коледжу культури і мистецтв Галина Петрівська; кандидат мистецтвознавства, директор Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського Юрій Чумак.
Презентація кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки: науково-творчий дискурс. Було розкрито спектр наукових досліджень студентів (Василини Ковальчук, Валентини Перловської, Степана Фіцака, Розалії Мельникової, Лідії Сеньків – наукові керівники доценти Л. Філоненко, О. Німилович, І. Фрайт, У. Молчко, А. Душний), викладачів (доценти Наталія Сторонська, Людомир Філоненко, Оксана Бобечко, Олександра Німилович, Іван Фрайт, Уляна Молчко, старший викладач Галина Медведик) та аспірантів (Роман Стахнів) кафедри. Друга частина – концертна програма за участі студентів та аспірантів кафедри: вокально-інструментального дуету – Христина Ванькович та Діана Хай (бандура, саксофон) та бандуристки Ольги Тимишин клас доцента О. Бобечко; Ростислава Зварича (кларнет), клас доцента Р. Михаця, концертмейстер доктор філософії О. Дмітрієва; Андрія Сердюка (гітара), клас доцента В. Салія; фортепіанного дуету – Ольга Білінська та Юлія Осмачко (творчий керівник, доцент О. Німилович). У їхньому виконанні прозвучали твори українських та європейських композиторів.
Презентація композиторського надбання студентів, викладачів та випускників кафедри. Такий вид діяльності був презентований авторською музикою, яку створюють не професійні композитори а музиканти-практики виходячи із потреб навчальної чи концертної затребуваності. Репрезентувалась «Токата», випускника кафедри Миколи Головчака у виконанні студента магістратури Віталія Салія (клас доцента В. Салія) та дебют автора-виконавця Разміка Багдасаряна (клас доцента В. Шафети), студента групи МЗ-16Б із твором «Токата». Вперше, прозвучали Три частини із циклу «П’єси для фортепіано» («Хуртовина», «Метелик і Волошка», «Мандрівний філософ») у авторському виконанні доцента Наталії Сторонської. У фінальному акорді було відтворено фрагмент моно-вистави «Панна Ю … або жінка, що стала світлиною» за книгою Агати Тушинської «Наречена Шульца» у перекладенні з польської мови Віри Меньок на музику кандидатів наук Володимира Салія та Наталії Сторонської. Виконавці – партія фортепіано Наталія Сторонська, в ролі Юзефіни, драматична акторка з Харкова Анна Алєнєнкова, режисера із Київського театру «Берегиня» Тетяна Авраменко.
Лекціяаспіранта спеціальності 025 «Музичне мистецтво» Романа Дидика (науковий керівник, доцент А. Душний) на тему «Постать Володимира Зубицького у авангарді баянно-акордеонного мистецтва сучасності».
Фестивальний марафон акордеонного мистетцва у Дрогобичі поєднав три ланки навчання музиканта: початкова мистецька освіта – коледж – ЗВО, а відтак – викладачів-виконавців.
Члени Навчально-наукової лабораторії мистецької освіти брали активну і безпосередню участь у процесі акредитації нової Освітньо-професійної програми 025 «Музичне мистецтво», яка акредитувалась вперше.
Напрямки досліджень:
І напрямок: Творчість для народних інструментів композиторів України та зарубіжжя.
Тематика досліджень
Завдання:
Завдання:
ІІ напрямок: Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть.
Тематика досліджень
Завдання:
Завдання:
ІІІ напрямок: Музичне мистецтво ХХІ століття – історія, теорія, практика.
Тематика досліджень
Завдання:
Завдання:
Завдання:
ІV напрямок: Теорія та практика мистецької едукації у цивілізаційних викликах сьогодення.
Тематика досліджень
Завдання:
Завдання:
Завдання:
Завдання:
Завдання:
V напрямок: Фортепіанне мистецтво: історія, традиції та сучасність.
Тематика досліджень
Завдання:
Завдання:
Завдання:
Результати роботи – проведення конференцій із друком збірників матеріалів та буклетів, конкурсів баяністів-акордеоністів, майстер-класів, конкурсів вокального мистецтва тощо.
https://dspu.edu.ua/news/naukovo-piznavalnyj-videolektorij-tayemnychyj-skovoroda/
Залучення студентів до роботи НДС. До спільної науково-пошукової діяльності залучаються студенти магістратури; результат – друк одноосібних та спільних публікацій (з науковими керівниками), виступи на конференціях в Україні та зарубіжжі. Важливо – перемога на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво» у Кам’янець-Подільському НУ ім. І. Огієнка Романа Дидика (2021, І місце) та Вікторії Мазурик (2022, І місце) під науковим керівництвом доц. А. Душного.
https://dspu.edu.ua/news/chergova-peremoga-nashyx-studentiv/
https://dspu.edu.ua/news/mystecki-dosyagnennya-vypusknyci-instytutu-muzychnogo-mystectva/
Співпраця з Міжнародними та іншими установами, ВНЗ.
Висвітлено на сайті:
https://dspu.edu.ua/news/naukova-zvitna-konferenciya-aspirantiv-specialnosti-025-muzychne-mystectvo/
https://dspu.edu.ua/news/koncert-instrumentalnoyi-ta-vokalnoyi-muzyky/
Результати роботи навчально–наукової лабораторії – проведення конференцій із друком збірників матеріалів та буклетів, конкурсів баяністів-акордеоністів, майстер-класів тощо.
Участь делегації Дрогобицького університету у «Днях свободи України» та «Днях відкритих дверей» в Полонійній академії в Ченстохові (Республіка Польща).
2 – 4 вересня 2022 року в Полонійній академії в Ченстохові відбулися «Дні свободи України» та «День відкритих дверей». У заходах взяли участь міністр освіти і науки Республіки Польща Пшемислав Чарнек, керівниця департаменту освіти Сілезького воєводства Урсула Бауер, керівництво міста Ченстохова, представники закладів вищої освіти України. В рамках цього заходу відбувся концерт української музики (на спеціальне запрошення ректора Полонійної академії) у виконанні піаністки, провідної концертмейстерки, доцентки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Наталії Сторонської, баяністки, магістрантки Вікторії Мазурик (кл. доц. А. Душного) та студентки-вокалістки Олени Савки (кл. доц. Є. Шуневич).
Лекція-практикум кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки
20 вересня 2022 року в актовій залі головного корпусу Дрогобицького університету відбулася лекція-практикум доцентки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Наталії Сторонської на тему «Подолання мовної кризи засобами музичного мистецтва» для студентів першого курсу факультету початкової освіти та мистецтва. Спікерка окреслила актуальні проблеми української мови і мовного бар’єру, який особливо гостро відчутний в умовах російсько-української війни. Було проаналізовано та продемонстровано патріотичну цілеспрямованість через виконання українського пісенного продукту представниками музичної сфери України і зарубіжжя на професійному та аматорському рівнях.
Практичною стороною даного заходу була концертна програма студентів-інструменталістів кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки. Піаністка Валентина Перловська (клас доцентки Олександри Німилович) виконала «Етюд-марш» Анатолія Коломійця; Ірландська жига «Бризки роси» в обробці Девіда Рассела прозвучала у виконанні гітариста Андрія Сердюка (клас доцента Володимира Салія); пісню Володимира Івасюка на слова Юрія Рибчинського «У долі своя весна» запропонувала слухачам бандуристка Ольга Тимишин (клас доцентки Оксани Бобечко); «Конкурсне соло» Андре Мессажера подарував публіці кларнетист Ростислав Зварич (клас доцента Романа Михаця, концертмейстерка – докторка філософії Олена Дмитрієва); завершальним акордом став виступ дуету баяністів-акордеоністів у складі Вікторії Мазурик і Романа Дидика (клас доцента Андрія Душного) із Парафразом на тему української народної пісні «Розпрягайте, хлопці, коней» Михайла Товпеко.
Урочиста академія, присвячена 90-річчю від дня народження Богдани Фільц – композиторки, музикознавиці, почесної професорки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
8 жовтня 2022 року в читальному залі Дрогобицької Центральної бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола відбулася урочиста академія «Богдана Фільц (14.10.1932 – 05.05.2021): з когорти славних українських композиторів», присвячена 90-річчю від дня народження мисткині, почесної професорки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Слово про композиторку виголосила доцент кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки факультету початкової освіти та мистецтва, членкиня Національної спілки композиторів України Олександра Німилович. У доповіді була представлена багатогранна палітра життєтворчості видатної мисткині, докторки філософії мистецтва, лауреатки Премій ім. М. Лисенка, В. Косенка і «Київ» ім. А. Веделя, Всеукраїнського конкурсу композиторів «Духовні псалми», кавалера ордена Святої Великомучениці Варвари Богдани Фільц. Життя композиторки й усі перипетії, які судилися на її мистецькій дорозі, перегукуються з процесами розвитку української музичної культури, суспільства загалом і тісно переплітаються з нашим сьогоденням. Особливо наголошувалося на творчих зв’язках композиторки з дрогобицькими музикантами-виконавцями, творчих і авторських концертних програмах, які відбувалися від 1982 року майже щорічно в музичних інституціях Дрогобича – педагогічному університеті ім. І. Франка, музичному фаховому коледжі ім. Василя Барвінського і дитячій музичній школі № 1. Б. Фільц була завжди бажаною гостею всіх концертних програм й опромінювала своїм талантом, оптимізмом і життєствердністю всіх виконавців і слухачів – від дитячої аудиторії до відомих музикантів-солістів і колективів.
В даній академії брали участь студенти кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки класу доцентів Олександри Німилович, Людомира Філоненка, Оксани Бобечко.
Також відбулась презентація науково-методичного посібника упорядниці Олександри Німилович – Богдана Фільц «Тема з варіаціями».
Науково-практичний семінар «Педагогічні наративи викладання академічного та естрадного вокалу у вищій школі»
4 листопада 2022 р. на кафедрі вокально-хорового , хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва відбувся науково-практичний семінар «Педагогічні наративи викладання академічного та естрадного вокалу у вищій школі».
Модераторки семінару – доцентки кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва Світлана Кишакевич і Галина Стець.
Важливими завданнями науково-практичного семінару були: ознайомити студентів з особливостями викладання вокалу у вищій школі, розкрити сутність понять «академічна манера» та «естрадна манера» виконання, дати характеристику вокально-естрадним прийомам.
Під час заходу також було висвітлено й різноманітні аспекти роботи педагога у класі «Постановки голосу», розглянуто питання функціонування системи професійного співочого дихання, роль дикції та артикуляції у вокальному виконавстві, виховання і вдосконалення вокально-технічних навичок.
Науково-пізнавальний відеолекторій «Таємничий Сковорода»
16 листопада 2022р. на факультеті початкової освіти та мистецтва у дистанційному форматі проведено Науково-пізнавальний відеолекторій «Таємничий Сковорода». Захід проведено з нагоди 300-річчя від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога – Григорія Сковороди. Лектор Вікторія Полюга відзначила, що вчення Григорія Сковороди залишається близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що змінилося кілька епох.
Підсумки XV Всеукраїнського Відкритого конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття».
1–2 грудня 2022 року на Кафедрі музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки (платформа ZOOM) відбувся ювілейний XV Всеукраїнський Відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття». Конкурс об’єднав виконавців початкової мистецької освіти, фахової передвищої освіти, ЗВО.
На онлайн-платформі демонстрували виконавську вправність учні, студенти і викладачі у сольному та колективному музикуванні. На цьогорічний конкурс у важких умовах війни, подали заявки учасники із Сумської, Полтавської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської та Львівської областей і м. Вільнюс (Литва).
Склад журі, очолив президент «Confederation Mondiale de l’Accordeon» Фредерік Дешамп (Франція). Членами журі були: професор Литовської академії музики і театру Едуардас Габніс (Литва); директор Краславської музичної та художньої школи Сподріс Качанс (Латвія), викладач Академії мистецтв у Банській Бистриці (Словаччина), магістр Ігор Влах; заслужений артист України Ігор Саєнко (Київ); кандидати мистецтвознавства Андрій Єрьоменко (Суми) та Ярослав Олексів (Львів).
Водночас, в рамках конкурсу відбувся майстер-клас професора Фредеріка Дешампа з словацькими та українськими музикантами.
Міжнародна науково-практична конференція «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть»
2 грудня 2022 року кафедра музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки провела XVI Міжнародну науково-практичну конференцію «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть», яка внесена до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2022 рік.
Співорганізатор наукового форуму – факультет музичного мистецтва Академії мистецтв у Банській Бистриці (Словаччина). Цьогорічна конференція об’єднала науковців, викладачів початкової мистецької, фахової передвищої та вищої освіти, аспірантів і магістрантів з України, Словаччини, Латвії. Конференція відбувалася в межах курсів підвищення кваліфікації зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво», які вдруге проводять спільно із Центром післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Дрогобицького університету.
Мистецький форум із міжнародною участю кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки.
29–30 листопада 2022 року проводились Курси підвищення кваліфікації зі спеціальності «Музичне мистецтво». Взяли участь у цих курсах такі викладачі нашої кафедри, як Андрій Душний, Олександра Німилович, Уляна Молчко, Володимир Салій, Оксана Бобечко, Наталія Сторонська, Олена Дмитрієва.
Наукова звітна конференція аспірантів спеціальності 025 «Музичне мистецтво».
5 грудня 2022 року на факультеті початкової освіти та мистецтва кафедра вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва провела чергову наукову звітну конференцію «Сучасні наукові дослідження в музичному мистецтві: досягнення та перспективи розвитку». Конференція присвячена підбиттю підсумків роботи аспірантів 2022 року і визначенню перспективних напрямів досліджень із питань музичного мистецтва та музичної освіти.
До участі у конференції залучено аспірантів І – ІV року навчання, які представили результати своїх досліджень.
Відбулася VІІ міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика мистецької едукації у цивілізаційних викликах сьогодення».
8–9 грудня 2022р. на базі кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (зав. каф. – докт. мистецтв., проф. Ірина Бермес) відбулася VІІ міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика мистецької едукації у цивілізаційних викликах сьогодення».
Конференція об’єднала мистців, науковців, педагогів, мистецтвознавців, композиторів, викладачів і вчителів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, аспірантів, студентів, а також усіх, кому не байдужа мистецько-педагогічна проблематика у сучасному процесі боротьби української держави за свою незалежність та гідне існування.
Співорганізатори конференції – Тернопільський Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Інститут Музики Колегіуму Гуманістичних Наук Жешувського Університету (Польща), Університет Яна Кохановського в Кєльце (Польща).
До участі у конференції залучено понад 150 учасників з України та зарубіжжя – Польщі, Словаччини, Німеччини, США, Англії, Ізраїлю, а також Харкова, Києва, Тернополя, Полтави, Львова, Вінниці, Ніжина та ін.
Модератори конференції – доценти З.Гнатів, Т.Медвідь та Г.Стець.
Урочиста академія з нагоди 145-річчя від дня народження геніального українського композитора Миколи Леонтовича
13 грудня 2022 року в актовій залі університету відбулася Урочиста академія з нагоди 145-річчя від дня народження геніального українського композитора Миколи Леонтовича.
https://dspu.edu.ua/news/naukovo-piznavalnyj-videolektorij-tayemnychyj-skovoroda/
https://dspu.edu.ua/news/novi-zdobutky-studentiv-instrumentalistiv-na-konkursi-charivnyk-kamerton/
Залучення студентів до роботи НДС. До спільної науково-пошукової діяльності залучаються студенти магістратури; результат – друк одноосібних та спільних публікацій (з науковими керівниками), виступи на конференціях в Україні та зарубіжжі. Важливо – перемога на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво» у Кам’янець-Подільському НУ ім. І. Огієнка Романа Дидика (2021, І місце) та Вікторії Мазурик (2022, І місце) під науковим керівництвом доц. А. Душного.
https://dspu.edu.ua/news/chergova-peremoga-nashyx-studentiv/
https://dspu.edu.ua/news/mystecki-dosyagnennya-vypusknyci-instytutu-muzychnogo-mystectva/
Співпраця з Міжнародними та іншими установами, ВНЗ.
Висвітлено на сайті:
https://dspu.edu.ua/news/naukova-zvitna-konferenciya-aspirantiv-specialnosti-025-muzychne-mystectvo/
https://dspu.edu.ua/news/koncert-instrumentalnoyi-ta-vokalnoyi-muzyky/
30 Березня 2023 року проведено Перший мистецький форум Дрогобиччини.
https://dspu.edu.ua/news/pershyj-mysteckyj-forum-drogobychchyny/
29 Березня 2023року – Щорічна студентська науково-практична конференція
№ | Зміст роботи | Терміни |
1 | Сприяти зміцненню наукової та творчої співпраці з освітніми закладами України та зарубіжжя.
| Протягом року |
2 | Залучати студентів до виступів на Всеукраїнських та міжнародних конференціях, налагодити організацію навчального процесу з участю у мистецьких конкурсах, фестивалях, майстер-класах. | Протягом року |
3 | Поглиблювати дослідницьку діяльність наукової, мистецької, педагогічної, публіцистичної спадщини митців регіонів України, а також української діаспори. | Протягом року |
4 | Продовжувати роботу над виданнями навчально-методичних посібників творів сучасних, призабутих, маловідомих українських композиторів, з метою покращення та оновлення педагогічного репертуару інструменталістів, вокалістів, хорових диригентів. | Протягом року |
5 | Спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки – організація та проведення XV Всеукраїнського Відкритого конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття». | Грудень 2024 |
6 | Спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки – Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ–ХХІ століть». | Грудень 2024 |
7 | Залучення учасників лабораторії до проведення курсів підвищення кваліфікації зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». | Лютий 2025 |
8 | Спіьно з Кафедрою вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва – Організація та проведення науково-звітної конференції здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти спеціальності 025 «Музичне мистецтво». | Березень 2025 |
9 | Проведення науково-практичної конференції студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 014.13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво), 025 Музичне мистецтво | Березень 2025 |
10 | Спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки – організація та проведення міжнародної науково-практичної конференції «Музичне мистецтво ХХІ століття – історія, теорія, практика».
| Травень 2025 |
11 | Спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки – організація та проведення XVІ міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE». | Травень 2025 |
12 | Спіьно з Кафедрою вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва – відзначення Дня гідності та свободи | Листопад 2024 |
13 | Проведення профагітаційної діяльності | Протягом року |
14 | Спільно з Кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки – Організація та проведення ІІІ Мистецького Форуму Дрогобиччини | Березень 2025 |
Працівники навчально-наукової лабораторії продуктивно співпрацюють з такими науковими установами та ЗВО:
№ | Інститути НАН, АПН, відділи | Тематика співпраці | Результати співпраці |
1. | Університет імені Яна Кохановського (Кельце, Польща) | Дослідження академічного народно-інструментального мистецтва України та зарубіжжя, його інтеграції у міжнародний соціокультурний простір, теорії та практики мистецької едукації. | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
2. | Інститут музичної освіти Університету імені Яна Кохановського (Кельце, Польща) | Дослідження академічного народно-інструментального мистецтва України та зарубіжжя, його інтеграції у міжнародний соціокультурний простір, теорії та практики мистецької едукації. | Проведення спільних досліджень Спільні публікації. |
3. | Університет Вітовта Великого (Каунас, Литва) | Дослідження академічного народно-інструментального мистецтва України та зарубіжжя, його інтеграції у міжнародний соціокультурний простір | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
4. | Музична академія університету Вітовта Великого (Каунас, Литва) | Дослідження академічного народно-інструментального мистецтва України та зарубіжжя, його інтеграції у міжнародний соціокультурний простір | Проведення спільних досліджень Спільні публікації. |
5. | Католицький університет в Ружомберку (Словацька Республіка) | Проведення міжнародних науково-практичних конференцій в сфері теорії та практики мистецької едукації. | Спільні публікації. |
6. | Інститут педагогіки і психології АПН України | Дослідження музичної культури регіонів Західної України
| Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації.
|
7. | Інститут проблем виховання АПН України | Дослідження музичної культури регіонів Західної України
| Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації.
|
8. | Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнології імені Максима Рильського НАН України | Дослідження музичної культури регіонів Західної України
| Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації.
|
9. | Східноєвропейський Національний університет імені Лесі Українки | Дослідження музичної культури регіонів Західної України
| Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації.
|
10. | Державний науко-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти | Розробка освітніх програм елементарного підрівня та базового рівня початкової мистецької освіти | Освітні програми |
11. | Національний педагогічний університет імені Миколи Драгоманова | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
12. | Національна музична академія імені Петра Чайковського | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
13. | Львівська Національна музична академія імені Миколи Лисенка | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
14. | Одеська Національна музична академія ім. І. В. Нежданової | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
15. | Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
16. | Прикарпатський Національний університет імені Василя Стефаника | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
17. | Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
18. | Полтавський Національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка | Проведення міжнародних науково-практичних конференцій в сфері теорії та практики мистецької едукації. | Спільні публікації. |
19. | Дрогобицький фаховий музичний коледж ім. В. Барвінського | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
20. | Львівський музичний фаховий коледж ім. С. Людкевича | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
21. | Калушський коледж культури і мистецв | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
22. | Самбірський коледж культури і мистецтв | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
23. | Тернопільський музичний коледж імені С. Крушельницької | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
24. | Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені О. Барвінського | Участь у наукових, та творчо-мистецьких проектах | Проведення спільних наукових досліджень. Спільні публікації. |
Адреса університету
вул. І. Франка, 24,
м. Дрогобич,
82100
(03‑24) 41‑04‑74
(03‑24) 43‑38‑77
dspu@dspu.edu.ua
Приймальна комісія
каб.№117-118, вул. І. Франка, 24, м. Дрогобич, 82100
(098) 77-51-483
pk@dspu.edu.ua