заклад вищої освіти Дрогобицький державний педагогічний університет імені івана франка

Дрогобицький державний педагогічний університет є сучасним конкурентоспроможним освітнім, науково-дослідницьким і культурним центром. Діяльність вишу сприяє сталому інноваційному розвитку регіону, це єдиний педагогічний університет Львівщини – 70% вчителів області є його випускниками.

Протягом 84 років своєї діяльності він залишається вірним покликанню – готувати висококваліфікованих працівників освітньої галузі, бути в авангарді розвитку вищої педагогічної освіти. Університет підготував десятки тисяч фахівців для міста, регіону та країни, його випускники працюють в освіті, мистецькій сфері, на підприємствах, в державній службі.

Дрогобицький університет започаткував низку культурно-просвітницьких ініціатив у місті. Щороку спільними зусиллями вишу, музею «Дрогобиччина», театру, міської ради у Дрогобичі проводиться літературно-мистецька академія «Країна Франкіана», завдання якої – популяризувати та відкривати нові шляхи до глибшого пізнання постаті світоча українського письменства Івана Франка.

У 2023 році в приміщенні університетського корпусу факультету української та іноземної філології, колишній гімназії Франца Йосифа, у якій впродовж 1867−1868 років вчився майбутній український геній, було відкрито перший музей-студію Івана Франка.

Полоністичний центр університету є ініціатором та організатором щорічного Міжнародного фестивалю Бруно Шульца, письменника світової слави, який жив творив і трагічно загинув у Дрогобичі.

Саме Дрогобицький університет першим в Україні серед вищих державних навчальних закладів розпочав капеланське служіння священника. З 2002 року академічне душпастирство успішно розвиває студентський капелан завдяки співпраці вишу з Самбірсько-Дрогобицькою єпархією УГКЦ.

Університет підтримує широкі міжнародні зв’язки із закордонними закладами освіти, науки та культури всього світу. Сьогодні діє понад 70 угод про співпрацю, у межах яких здійснюється обмін викладачами і студентами, проводяться спільні наукові дослідження і конференції, видаються збірки наукових праць, відбуваються мистецькі проєкти, культурні заходи, фестивалі.

В університеті працює докторантура і аспірантура, бібліотека з книжковим фондом понад 700 тисяч томів, щороку видається навчальна, методична, наукова література, діють організації, які представляють інтереси студентів – первинна профспілкова організація студентів та студентський ректорат.

В умовах війни та нових викликів в університеті створено волонтерський центр, який координує організацію міжнародної гуманітарної допомоги; збір коштів на потреби Збройних сил України; плетіння маскувальних сіток; надання прихистку та психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Значну допомогу у цій діяльності надали партнери – заклади вищої освіти та громадські організації європейських країн, які й сьогодні продовжують підтримувати волонтерські ініціативи університету.