Урочиста академія з нагоди 145-річчя від дня народження геніального українського композитора  Миколи Леонтовича

13 грудня 2022 року в актовій залі університету відбулася Урочиста академія з нагоди 145-річчя від дня народження геніального українського композитора  Миколи Леонтовича.

Вступне слово про життєвий і творчий шлях Леонтовича виголосила завідувачка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтв професор Ірина Бермес.

Концертну програму з творів Миколи Леонтовича відкрив хоровий клас 2-4 курсів молитвою «Отче наш».

Навчальний хор 1-3 курсів (керівник – доцент Ірина Матійчин, концертмейстер – Наталія Ананенко) виконав три частини з Літургії – «Благослови, душе моя, Господа», «Прийдіте, поклонімся» і «Достойно є». Завершив свій виступ хоровий клас 1 – 3 курсів українською народною піснею в опрацюванні Миколи Леонтовича «Прощай, село».

Відтак ведуча академії старший викладач Христина Пелех запросила на сцену хор студентів 2-4 курсів (керівник –  старший викладач Дзвенислава Василик, концертмейстер – Роман Хрипун). У їхньому виконанні прозвучали дві народні пісні в обробці М.Д. Леонтовича «Котилася зірка» і «Чорнушко душко».

У заключному слові декан факультету початкової освіти та мистецтва доцент Іван Кутняк наголосив на значущості творчої постаті Миколи Леонтовича в українській культурі,  його хорової творчості в освітньому та виховному процесі, подякував організаторам за проведений захід.

Вам буде цікаво