НОВІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ-ІНСТРУМЕНТАЛІСТІВ НА КОНКУРСІ «ЧАРІВНИК КАМЕРТОН»

10-12 лютого цього року у м. Дніпро відбувся VII Всеукраїнський двотуровий професійний учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «ЧАРІВНИЙ КАМЕРТОН». Засновником конкурсу виступила Національна Всеукраїнська музична спілка, до співорганізаторів долучилися Дніпропетровська регіональна організація НВМС й Центр музично-естетичного виховання «Камертон» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Конкурс проводиться у номінаціях «інструментальний жанр» (фортепіано, струнно-смичкові, народні, духові та ударні інструменти), «камерні ансамблі», «академічний, естрадний, народний вокал», «фольклорні колективи», «композитор-виконавець», «музично-теоретична композиція: юний музикознавець» та у восьми вікових категоріях.

Очільником журі було запрошено композитора, заслуженого діяча мистецтв України, ректора Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, професора Юрія Новікова. Серед членів журі, відомі фахівці-виконавці, педагоги, науковці України – П. Заїка, О. Туріна (Київ), Л. Волошина, С. Хмиров (Запоріжжя), О. Жилкіна, М. Левандовський (Харків), І. Гонська (Івано-Франківськ), В. Брондзя, Т. Медведнікова, Ю. Худієнко, В. Красношлик, О. Кутакова (Дніпро).

Наш університет представляли студенти кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки факультету початкової освіти та мистецтва Ростислав Зварич (кларнет, клас доцента Романа Михаця, концертмейстера Олена Дмітрієва), Володимира-Мар’яна Петрушинська (бандура, клас доцентки Оксани Бобечко), Лідія Сеньків (баян, клас доцента Андрія Душного). Кожен виконавець представив на конкурс два різнохарактерні твори, котрі гідно були оцінені членами журі. Серед 514 учасників другого туру, наші музиканти вибороли перемоги кожен у своїй номінації: Ростислав Зварич та Володимира-Мар’яна Петрушинська – 1 місце; Лідія Сеньків – 2 місце.

Вперше, у рамках конкурсу було проведено Всеукраїнський семінар з підвищення кваліфікації для викладачів мистецьких закладів на тему «Музична освіта в сучасних умовах. Ідеї та можливості для реалізації цікавих форм навчання у роботі з учнями та студентами в умовах військового часу» в обсязі 24 годин. Серед спікерів, як члени журі, так і запрошені викладачі-лектори початкової мистецької освіти Г. Веретельнікова, І. Скрипка, О. Храпаль (Запоріжжя) О. Кугаткіна, О. Рунчак І. Баулова (Київ), В. Яценко (Дніпро), О. Горбушкіна, Т. Медведєва (Полтава), Т. Гущіна (Чернівецька обл.), І. Макарченко (Україна – USA) та фахової передвищої освіти Н. Стецюк (Луцьк).

Заклади вищої освіти на запрошення оргкомітету представляв завідувач кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки, кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Душний. Його тема виступу «Психологічно-мотиваційний аспект учня та викладача початкової мистецької освіти в умовах воєнного стану» розкрила пріоритети діяльності та популяризацію української баянно-акордеонної школи у Європі, здобутки та різновекторні шляхи реалізації творчого потенціалу в соціуму воєнного сьогодення.

Вітаємо наших переможців та їхніх наставників!

Роман ДИДИК,

аспірант факультету початкової освіти та мистецтва

спеціальності 025 «Музичне мистецтво»