Наукова звітна конференція аспірантів спеціальності 025 “Музичне мистецтво”

5 грудня 2022 року на факультеті початкової освіти та мистецтва кафедра вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва  провела чергову наукову звітну конференцію «Сучасні наукові дослідження в музичному мистецтві: досягнення та перспективи розвитку». Конференція присвячена підбиттю підсумків роботи аспірантів 2022 року і визначенню перспективних напрямів досліджень із питань музичного мистецтва та музичної освіти.

До участі у конференції залучено аспірантів І – ІV року навчання, які представили результати своїх досліджень, зокрема: аспірантка ІV року навчання Юлія Осмачко коротко окреслила стилістику фортепіанних творів композитора-емігранта Василя Шутя на прикладі віднайдених нотних матеріалів у архівах США й України; аспірантка ІІІ курсу Ольга Білінська проаналізувала низку дитячих хорових творів у композиторській спадщині Осипа Залеського; аспірант ІV року навчання Роман Стахнів виокремив роботу народних оркестрів Дрогобицького університету, що проводять концертну роботу серед студентської молоді та ознайомлюють із музикою видатних композиторів-класиків, митців-сучасників, українських авторів; аспірант І курсу Роман Дидик зазначив, що працює над вивченням репертуарної політики баяністів-акордеоністів, яку яскраво представлено на конкурсах міжнародного та всеукраїнського рівнів (Віктора Власова, Анатолія Білошицького, Володимира Зубицького, Володимира Рунчака, Івана Яшкевича та ін.).

Зазначимо, що науковий захід відбувався з певними обмеженнями, що були спричинені аварійними відключеннями електроенергії у зв’язку з російською агресією. За таких умов не усім аспірантам вдалося долучитися до конференції. Проте ми віримо у перемогу та працюємо на фронті наукових досліджень у галузі культури і мистецтва.

Координаторками конференції виступили завідувачка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва  професорка Ірина Бермес і доцентка кафедри вокально-хорового, хореографічного та образотворчого мистецтва Вікторія Полюга.