Лекція-практикум кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки

20 вересня 2022 року в актовій залі головного корпусу Дрогобицького  університету відбулася лекція-практикум доцентки кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки Наталії Сторонської на тему «Подолання мовної кризи засобами музичного мистецтва» для студентів першого курсу факультету початкової освіти та мистецтва. Спікерка окреслила актуальні проблеми української мови і мовного бар’єру, який особливо гостро відчутний в умовах російсько-української війни. Було проаналізовано та продемонстровано патріотичну цілеспрямованість через виконання українського пісенного продукту представниками музичної сфери України і зарубіжжя на професійному та аматорському рівнях.

Практична сторона уособлювала концертну програму студентів-інструменталістів кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки. Піаністка Валентина Перловська (клас доцентки Олександри Німилович) виконала «Етюд-марш» Анатолія Коломійця; Ірландська жига «Бризки роси» в обробці Девіда Рассела прозвучала у виконанні гітариста Андрія Сердюка (клас доцента Володимира Салія); пісню Володимира Івасюка на слова Юрія Рибчинського «У долі своя весна» запропонувала слухачам бандуристка Ольга Тимишин (клас доцентки Оксани Бобечко); «Конкурсне соло» Андре Мессажера подарував публіці кларнетист Ростислав Зварич (клас доцента Романа Михаця, концертмейстерка – докторка філософії Олена Дмитрієва); завершальним акордом став виступ дуету баяністів-акордеоністів у складі Вікторії Мазурик і Романа Дидика (клас доцента Андрія Душного) із Парафразом на тему української народної пісні «Розпрягайте, хлопці, коней» Михайла Товпеко.

Варто відзначити, що серед присутніх були: ректор професор Валентина Бодак; проректори професор Микола Пантюк та доценти Володимир Шаран, Ігор Гриник; декан доцент Іван Кутняк, завідувачі кафедр і викладачі факультету початкової освіти та мистецтва. Організатором події виступила кафедра музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки (завідувач – доцент Андрій Душний).

Антоніна БОЙЧУК,

молодша наукова співробітниця науково-дослідного сектору