»

Підсумки XV Всеукраїнського Відкритого конкурсу баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття»

1-2 грудня цього року на Кафедрі музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки (платформа ZOOM) відбувся ювілейний XV Всеукраїнський Відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття». Конкурс об’єднав виконавців початкової мистецької освіти, фахової передвищої освіти, ЗВО.

Із вітальним словом до учасників та гостей конкурсу звернувся проректор з наукової роботи ДДПУ ім. І. Франка, доктор педагогічних наук, професор Микола Пантюк. Привітання звучали і від високоповажного журі конкурсу.

На онлайн-платформі демонстрували виконавську вправність учні, студенти і викладачі у сольному та колективному музикуванні. На цьогорічний конкурс у важких умовах війни, подали заявки учасники із Сумської, Полтавської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської та Львівської областей й м. Вільнюс (Литва).

Склад журі, очолив президент «Confederation Mondiale de l’Accordeon» Фредерік Дешамп (Франція). Серед його членів: професор Литовської академії музики і театру Едуардас Габніс (Литва); директор Краславської музичної та художньої школи Сподріс Качанс (Латвія), викладач Академії мистецтв у Банській Бистриці (Словаччина), магістр Ігор Влах; заслужений артист України Ігор Саєнко (Київ); кандидати мистецтвознавства Андрій Єрьоменко (Суми) та Ярослав Олексів (Львів).

Водночас, в рамках конкурсу відбувся майстер-клас професора Фредеріка Дешампа із словацькими та українськими музикантами.

Новизною форуму стали лекції аспірантів першого року навчання спеціальності 025 «Музичне мистецтво» ДДПУ ім. І. Франка Романа Дидика та Назарія Любінця (науковий керівник, доцент Андрій Душний). Обидва доповідачі професійні музиканти, лауреати міжнародних конкурсів у сольному та ансамблевому виконавстві, дослідники баянно-акордеонного руху сучасності. Тема Романа – «Репертуарні тенденції учня-баяніста (акордеоніста) початкових закладів мистецької освіти України у реаліях сьогодення», Назара – «Виконавська творчість “Motion trio” в контексті польської акордеонної школи».

Заключним акордом, стала творча зустріч із викладачем-методистом Запорізької дитячої музичної школи № 6 Сергієм Передрієм, щодо авторської методики виховання виконавця у класі баяна-акордеона. Учасники мали змогу послухати наочні демонстрації роботи з учнями класу п. Сергія різного віку та рівня підготовки, простежити еволюційні процеси розвитку юних музикантів (від елементарного підрівня до середнього (базового) підрівня), спостерігати за відпрацюванням технічних прийомів у важних місцях й підготовки учня до концертного виступу.

Щиро дякуємо всім причетним до проведення конкурсу, зокрема – ректорату університету, деканату факультету початкової освіти та мистецтва, професорсько-викладацькому складу кафедри музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки, і особливо – доценту Володимиру Салію за технічну підтримку та координацію загального процесу роботи.

Андрій ДУШНИЙ,

завідувач кафедри музично-теоретичних дисциплін