НОВИЙ ПРОЕКТ АВСТРІЙСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ В ДРОГОБИЧІ!

15 жовтня 2023 р. стартує другий етап міжнародного партнерського проекту Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка та Штирійського педагогічного інституту «Вища освіта в умовах пандемії і війни: виклики, розвʼязання і перспективи». Представники делегації: керівник – завідувачка кафедри англійської мови та перекладу, кандидат педагогічних наук, доцент Юлія Талалай, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови та перекладу Шагала Леся Богданівна, студентки другого магістерського рівня освіти Юзефів Анастасія та Липак Ірина – презентували свої напрацювання й здійснили обмін досвідом з колегами та іншими студентами в м. Грац.

Програма проєкту була надзвичайно насиченою. В понеділок 16 жовтня делегація виступила з презентаціями, обговорила питання щодо труднощів навчального процесу в умовах війни та пандемії з студентами учасниками програми за обміном Erasmus+. Талалай Ю. О. розповіла про процесс навчання за допомогою інноваційної платформи для вивчення іноземної мови My English Lab в умовах пандемії та війни, а також різноманітні методи вивчення іноземної мови під час змішаного та дистанційного навчання. Студентки Ірина Липак та Анастасія Юзефів поділились власним досвідом щодо процесу навчання на заваді якого стали відключення електрики, сирени, сповіщення щодо обстрілів та відео з бомбосховищ тощо. Шагала Леся Богданівна зосередилась на ключових моментах процесу навчання, перешкодах та викликах в умовах війни. Делегація ДДПУ ім. Івана Франка здійснила опитування серед студентів факультету української та іноземної філології та поділилась результатами з представниками Педагогічного інституту Штирії. Сувора реальність українців вразила мирних жителів Німеччини, Іспанії, Франції, Австрії тощо.

У вівторок 17 жовтня делегація ДДПУ ім. Івана Франка відвідала місцеву радіо- і телестанцію Radioigel, давши інтерв’ю щодо перешкод з якими зіткнулись українці з початком повномасштабного вторгнення в мирну та процвітаючу Україну. Крім того, радіоведучий був зацікавлений у питаннях перетину українсько-польського кордону. Робочими мовами радіо інтерв’ю були англійська мова та німецька мова. Талалай Ю.О. завершила інтерв’ю декламацією поеми Ліни Костенко на прохання радіоведучого.

Згодом, делегація ДДПУ ім. Івана Франка відвідала федеральний уряд Штирії, де відбулась офіційна зустріч з референткою уряду землі Штирія, відділ з питань культури, міжнародних відносин та спорту, доктором Євою Цоберер-Брандер.

В середу 18 жовтня відбувся офіційний прийом делегації ДДПУ ім. Івана Франка з Ректором Педагогічного інститут Штирії, професором Беатрікс Карл. Також були присутні працівники Інституту вивчення різноманітності та міжнародних відносин: директор Інституту, професор, магістр філології, Сюзанна Лінхофер і заступник директора, професор Гайко Хаас-Фогль. Представники двох делегацій обговорили подальшу співпрацю між ЗВО.

У четвер 19 жовтня делегація ДДПУ ім. Івана Франка відвідала бібліотеку та ознайомилась з навчально-методичними посібниками та навчальними планами Педагогічного інституту Штирії. Крім того, Лопушанський Ярослав Михайлович провів екскурсію визначними місцями м. Грац.

Проект фінансується федеральним урядом Штирії, концепцію і керівництво проекту забезпечує Австрійська бібліотека (засновник і директор АБ у Дрогобичі доц. Ярослав Лопушанський).

Делегація висловлює подяку доценту Ярославу Лопушанському.