Зустріч зі стейкхолдерами – крок до вдосконалення освітніх програм

На факультеті історії, педагогіки та психології відбулося обговорення проєктів освітньо-професійних програм спеціальності 014 «Середня освіта (Історія) та правознавство» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, спеціальності 014«Середня освіта (Історія) та англійська мова» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

На зустрічі були присутні:

Декан факультету історії педагогіки та психології доц. Орест Гук;

Заступник декана факультету історії педагогіки та психології доц. Андрій Зимянський;

Завідувач кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін проф. Олег Петречко,

Доцентки кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Світлана Біла та Ірина Лозинська;

Завідувач кафедри історії України та правознавства, гарант ОПП підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти проф. Василь Ільницький;

Професор кафедри історії України та правознавства, гарант ОПП підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Юрій Стецик;

Професори кафедри історії України та правознавства Лідія Лазурко та Микола Галів;

Доцентка кафедри історії України та правознавства Наталія Кантор;

Директор Бориславського закладу загальної середньоїосвіти І-ІІІ ступенів № 3 Бориславської міськоїради Володимир Драган.

Варто наголосити, що ця процедура – це щорічна практика зустрічі робочої групи зі стейкхолдерами. Фокус-група зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів формується з роботодавців, випускників, представників академічної спільноти, які мають змогу націлити робочу групу на актуальні питання, виклики сьогодення та поточні потреби галузі з подальшим врахуванням цих побажань та пропозицій в змісті, структурі, складі компонентів, відповідності матриці компетентностей освітнім компонентам тощо.

У процесі обговорення Володимир Драган підкреслив, що здобувачі освітньо-професійної програми спеціальності 014 «Середня освіта (Історія та правознавство)» мають змогу отримати належну теоретичну та спеціальну практичну підготовку завдяки збалансовано підібраним освітнім компонентам, як обов’язковим, так і вибірковим. На думку стейкхолдера, визначені у програмі компетентності відповідають сучасним запитам фахової підготовки на ринку праці.

За результатами обговорення членами робочої групи було вирішено, що з метою більшої практичної спрямованості навчання в найближчій перспективі заплановано проведення стейкхолдером гостьової онлайн-лекцій.

Декан факультету історії педагогіки та психології Орест Гук висловив вдячність усім присутнім за активну участь в обговоренні проєкту освітньо-професійних програм 014 «Середня освіта (Історія та правознавство)» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти та запевнив, що усі слушні зауваження, пропозиції та рекомендації обов’язково будуть враховані.