Закриття ІX Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана»

31 травня 2021 року ІX «Країна Франкіана» продовжила свою роботу новими мистецькими заходами. Відкрила академію вітальним словом ректор професор Надія Скотна, вкотре наголосивши, що «Франкіана» – це наша батьківщина, яка не має меж у часі і просторі. Ректор представила високоповажних гостей: народного артиста України Святослава Максимчука та лауреата Шевченківської премії професора Григорія Штоня.

Майстер-клас «Моя Франкіана» презентував народний артист України Святослав Максимчук, який розповів, що у найважчі моменти життя звертається до Івана Франка. Для учасників та гостей академії Святослав Васильович декламував твори Каменяра («Притча про пса», «Притча про віру», «Притча про приязнь», «Притча про красу», «Трагедія артистки» та ін.).

Прочитав лекцію «Іван Франко і нова українська література» український письменник, поет, сценарист, літературознавець, літературний критик, художник, доктор філологічних наук, професор Григорій Штонь. Представила доповідача професор Галина Сабат, яка зауважила, що він випускник Дрогобицького інституту (1967 р.). Окрім лекції, Григорій Максимович розповів про свою п’єсу «На спаді віку», що відображає останні роки життя Івана Франка.

В актовій залі відбувся концерт «Молоді голоси» «Шукай краси, шукай добра», за участі студентів інституту музичного мистецтва, які виконали вокальні твори на вірші Івана Франка.

Учасники академії також мали нагоду оглянути виставки Володимира Хайрулліна «Іван Франко… мова нумізматики» та Володимира Галика «Франкіана у поштовій і непоштовій марці в Україні та закордоном», котрі цікаво розповіли про кожен експонат.

Того ж дня відбулася презентація біобібліографічного покажчика професора Галини Сабат. Відкрив презентацію професор Леонід Тимошенко. В обговоренні взяли участь доцент Василь Зварич та професор Григорій Штонь.

Насамкінець ректор професор Надія Скотна висловила вдячність всім, хто долучився до роботи ІX Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», та висловила надію, що наступна ювілейна академія матиме ще більші масштаби.

Вам буде цікаво