Як позбутися травм війни: викладачі та капелан університету провели тренінг для переселенців

У реколекційно-просвітницькому центрі «Емануїл» пройшов оздоровчий тренінг «З відкритим серцем» для внутрішньо переміщених осіб згідно з програмою соціального супроводу та  психологічної підтримки для постраждалих від війни.

Організували захід управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та ректорат Дрогобицького педагогічного університету: тренеркамич були доцентки кафедри психології Марія Заміщак й Галина Ожубко, вітальне слово виголосили проректор з міжнародних зв’язків Ігор Гриник, університетський капелан о. Олег Кекош.

-Вимушені переселенці отримали багато травм від війни, вони втікали під обстрілами, хтось втратив родину, а хтось хвилюється за рідних, які на передовій. У нас зараз жінки з дітьми та люди похилого віку, які проходять процес адаптації на новому місці. Хочемо, аби вони інтегрувалися в громаду та планували своє подальше життя – виглядає так, що частина залишиться у Дрогобичі. Бо цим людям нема куди повертатися: домівки знищені або знаходяться на окупованих територіях, – розповідає отець Олег Кекош.

За словами священника, психологічна допомога  внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток у гуртожитку університету, надається протягом двох років завдяки налагодженій співпраці єпархіального управління та педагогічного вишу. Семінаристи Дрогобицької духовної семінарії разом з отцем щотижня проводять духовні бесіди, студенти та викладачі університету на волонтерських засадах надають консультації, як позбутися травматичного досвіду, навчилися розуміти й керувати своїм емоційним станом. Регулярно проходять зустрічі  та заходи  для вимушених переселенців – конкурси, заняття з вивчення мов, з фітнесу, танців та вокалу, організовуються екскурсійні поїздки, лекції та майстер-класи.

-Ми підтримуємо їх дух, душу і тіло в різний спосіб, – запевняє університетський капелан о.Олег Кекош.

Люди  вдячні за турботу і охоче діляться своїми емоціями.

-Вдома бомблять, сирена за сиреною. А тут нас дуже тепло зустріли, я дуже вдячна гуртожитку і отцю Олегу, – каже Валентина Макаренко з Краматорська.

Тетяна Яценко з м. Українська вражена турботою: «Ніколи не думала, що до мене так будуть відноситися, розуміти, підтримувати. Тут дуже гарні люди».

 – Мій рідний Бахмут – розбитий вщент, вертатись нікуди, тому я вдячна Галичині, місту Дрогобичу, керівництву нашого гуртожитку за те, що ми живемо із задоволенням, – говорить Валентина Кузнєцова. – Я вдячна чудовим людям, які нас оточують, які стараються, аби ми відчували себе як вдома.

  Нагадаємо, що з перших днів повномасштабного вторгнення гуртожитки  Дрогобицького педагогічного університету стали  домівкою для внутрішньо переміщених осіб – майже дві тисячі переселенців отримали тут прихисток за цей час. На сьогодні  мешкає 360 осіб. Ремонтні роботи, проведені університетом у першому гуртожитку за підтримки Львівської облдержадміністрації  дозволили облаштувати комфортні й гідні умови проживання для людей. Значну допомогу у цьому надали партнери університету – заклади вищої освіти та громадські організації європейських країн, які й сьогодні продовжують підтримувати волонтерські ініціативи вишу.

Вам буде цікаво