«Я вдячна університетові за можливість отримати досвід навчання за кордоном», – студентка Марія Ращупкіна

Мене звати Марія, я студентка 3 курсу спеціальність 014 Середня освіта мова і література (англійська, німецька).

У зимовому семестрі 2023-2024 року я взяла участі в програмі студентської мобільності  Erasmus + та мала можливість навчатися в одному з університетів Австрії у місті Грац.

Я вдячна Дрогобицькому державному педагогічному університету імені Івана Франка за можливість здобувати знання, розвивати свої мовні навички та навички комунікації в Pädagogische Hochschule Steiermark.

Начання у PHSt стало для мене цінним досвідом, тут я знайшла багато нових друзів. Викладачі завжди нас підтримували та намагалися зробити наше навчання цікавим та пізнавальним.

Завдяки програмі студентської мобільності Erasmus + я стала більш впевнена у своїх знаннях та вміннях, я відкрилася для нових знайомств та подорожей, також я мала можливість брати участь у різноманітних заходах.

Окрім роздумів про те, скільки знань дав мені цей семестр за кордоном, я не можу не згадати про людей, яких я зустріла під час свого перебування у Граці. Мені здається, що Erasmus — це досвід, який зрозуміють лише інші студенти Erasmus, і саме тому люди з якими я познайомилася зараз багато означають для мене. Коли ми опиняємося далеко від дому – проходимо через труднощі, що змінюють життя, і ми є тими, які найкраще розуміють, що ми переживаємо.

Спілкування з іноземцями допомогло мені розвіяти стереотипи та упередження, які я мала стосовно них, а також ми багато ділилися своїм власним досвідом, допомагали одне одному та весело проводили час.

Перебування та навчання за кордоном – це складний досвід. Життя в іншій країні випробувало мене на міцність, але це дозволило глибше зануритися в місцеву культуру, надаючи знання, про які я не можу дізнатися з книжок чи ЗМІ.

Вам буде цікаво