Виїзний семінар факультету ФМЕІТ: доповіді про інноваційні технології й мандрівка зоряним небом

У межах профорієнтаційної роботи працівники факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій (ФМЕІТ) Дрогобицького вишу 17 квітня провели виїзний семінар для учнів та вчителів ЗЗСО І-ІІІ ступенів Турківської територіальної громади Самбірського району Львівської області. Цікаві та змістовні доповіді про новітні досягнення в науці й техніці, створення й застосування інноваційних технологій навчання на семінарі представили: декан факультету,  професор Ігор Столярчук; завідувач кафедри технологічної та професійної освіти, професор Леонід Оршанський; завідувач кафедри математики та економіки, доцент Тарас Війчук.

Видовищною та яскравою була лекція з астрономії, прочитана у привезеному сучасному планетарії завідувачем кафедри фізики та інформаційних систем, доцентом Віталієм Гольським. Присутні на заході мали можливість насолоджуватися красою зоряного неба, розпізнавати сузір’я, спостерігати за рухом планет, зануритись у дивовижний зорепад, здійснити мандрівку до найвіддаленіших куточків нашої Галактики. Захоплення викликали картини зоряного неба, які можна побачити, стоячи на поверхні Марса та інших планет.

Доцент кафедри фізики та інформаційних систем Роман Лешко та інженер кафедри Володимир Баранецький провели екскурсію оснащеною сучасним обладнанням STEM-лабораторією, яку привезли на семінар. Продемонстрували, як знання з декількох предметних областей можна застосовувати на практиці. Як за допомогою STEM-обладнання можна втілити в життя свої креативні ідеї та навіть зробити винахід. Показали в дії деякі зі STEM-проєктів, реалізованих студентами факультету ФМЕІТ, зокрема, розумний будинок та автомобіль, що самостійно, без водія, обирає оптимальну траєкторію руху й оминає всі перешкоди на своєму шляху.

Під час заходу викладачі представили презентаційні матеріали та інформацію про факультет ФМЕІТ та його кафедри. Учні отримали вичерпну інформацію про спеціальності, за якими здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців на факультеті, перспективи подальшого працевлаштування, умови цьогорічного вступу до закладів вищої освіти, особливості навчання в Дрогобицькому університеті. Присутнім продемонстрували відеоролик про навчання та організацію дозвілля студентів факультету ФМЕІТ. Майбутні абітурієнти отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

На завершення зустрічі працівники факультету ФМЕІТ висловили сподівання, що інформація, яку отримали випускники під час зустрічі, допоможе їм зробити важливий крок у доросле життя – обрати майбутню професію. Побажали випускникам успішної здачі НМТ, подякували за активну участьв роботі семінару всім присутнім, а адміністрації та педагогічним колективам ЗЗСО – за допомогу у організації заходу.