Меню

«

»

Викладачка університету видала поетичну збірку, у якій більшість віршів – про війну

Доцентка кафедри зарубіжної літератури та полоністики Ганна Іваночко випустила свою першу збірку віршів під назвою «Твій усміх, наче сонце». Загалом у книзі чотири розділи, перший з яких, найчисельніший, присвячений воєнній тематиці. Також є поезії про красу природи, і про те, що любо серцю – родину та друзів. Видання доповнене перекладами віршів польських авторів.

Кожна поезія перших трьох розділів збірки вдало ілюстрована: малюнками учня Стебницької гімназії імені Героїв АТО Давида Іваника і бориславської мисткині Галини Данило або ж світлинами стебницьких  фотомитців Ярослава Барана та Михайла Гриціва.

Рецензентами книги є Віра Котович, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови ДДПУ імені Івана Франка та Степан Лисяний – стебницький поет, автор 18 збірок. Автор передмови – Світлана Ковпік, докторка філологічних наук, професорка кафедри української та зарубіжної літератур Криворізького державного педагогічного університету.

– Любов до слова мені передав мій стрийко Костянтин Іваночко, який працював викладачем на кафедрі української мови нашого університету. Він передчасно пішов з життя унаслідок корона вірусу. Завжди підбадьорював мене, мовляв, давай пиши, і вірив, що у мене вийде, – ділиться Ганна Іваночко.

Збірка побачила світ у грудні минулого року: авторка вже презентувала її на факультеті української мови та літератури університету, у Стебнику, Бориславі, планує – у бібліотеках Трускавця та Дрогобича. За словами пані Ганни, вона, зазвичай, дарує свою книгу шанувальникам поетичного слова, друзям і колегам. Наклад у 100 примірників практично розійшовся, тому є потреба у другому виданні.

Кілька поетичних текстів зі збірки покладені на музику. Особливо гарно сприймалася  під час проведених презентацій мелодія на поезію, що стала піснею, у перекладі польською мовою “Stara orkiestra” (автор оригіналу Yarek Baran).

Минулий рік для Ганни Іваночко видався надзвичайно плідним – вийшла друком і її краєзнавча розвідка «Стебницька «Salina»: історії та постаті», яку написала у співпраці з колишнім директором Стебницького калійного заводу Зеновієм Вариводою. У ній міститься інформація не лише про завод у Стебнику, а й згадки про людей,  які були причетні до розвитку міста  та регіону.

Зазначимо, що кандидатка філологічних наук, доцентка Ганна Іваночко є авторкою 70 наукових праць. У 2003 році захистила дисертацію «Автологічне слово у ліриці Івана Франка», яку також хотіла б видати.