Війна і Майдан – у слові

На факультеті української та іноземної філології 26  лютого відбулася книжкова виставка-презентація «Війна і Майдан – у слові», яку для студентсько-викладацької авдиторії підготувала і провела доцентка кафедри української мови Марія Стецик.

Більше пів сотні художніх і публіцистичних книг про Революцію Гідності, Майдан, Війну! Це те, чим дорожить Марія Стецик чи не найбільше. А ще – пам’яттю про ті трагічні події, які зловісного лютого увірвалися в життя українців і не мають права канути в забуття.

Студенти почули правдиві історії з життя новітніх Героїв, подвиги яких лягли в основу багатьох сучасних видань. Яскравим підтвердженням цього є, зокрема, презентоване трикнижжя Світлани Терейковської «Небесна Сотня. Життєписи», «Літопис самовидців. Дев’ять місяців українського спротиву» Оксани Забужко, «Щоденник болю і тривоги» Ольги Яворської, «Небесна Сотня» Ганни Дуди, «Гамбіт надії. Україна» Михайла Слабошпицького.

Марія Стецик ознайомила присутніх із книгами-роздумами Бориса Гуменюка, Тараса Матвіїва, Василя Базіва. Проникливо звучали фрагменти віршів знаної поетки з Луганщини Антоніни Листопад (збірка «Солоний Хрещатик»).

Вартими уваги є також найновіші художні видання про війну: «Тільки не пиши мені про війну» Павла Вишебаби, «Вірші з війни» Бориса Гуменюка, «Словник війни» Остапа Сливинського, «Соняхи» та «На ріках вавилонських. Кілька думок про повернення» Андрія Зелінського, поетична антологія «Поміж сирен».

Із завершальним словом виступила завідувачка кафедри української мови, професорка Віра Котович, яка подякувала Марії Стецик за подвижницьку працю во ім’я збереження національної пам’яті.

Мабуть, ще не одне літературне видання, присвячене тим подіям, які творять нашу трагічну історію, побачить світ. А нам залишається жити, творити (хоч і поміж сирен), вірити в Перемогу і не забувати, якою великою ціною вона пишеться в серці кожного українця.