Меню

«

»

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ В УНІВЕРСИТЕТІ

28 квітня у понад ста країнах світу відзначається Всесвітній день охорони праці. Цей день є нагодою для привернення уваги громадськості до проблем безпеки та здоров’я при виконанні професійних обов’язків. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року. У 2023 році Міжнародна організація праці (МОП) визначила тему цього дня – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і основне право у світі праці».

До відзначення Дня охорони праці долучилися викладачі та студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Зокрема викладачами кафедри технологічної та професійної освіти, доцентом Юрієм Павловським і професором Іваном Нищаком за участі представника служби охорони праці інженера І категорії Лесі Кудлаєнко була проведена низка бесід зі студентами на тему «28 квітня – Всесвітній день охорони праці». Пані Леся навела статистику МОП, відповідно до якої щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які призводять до близько 160 мільйонів випадків захворювань без смертельного наслідку. Щоденно у світі в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві вмирає близько 5000 працівників, а за рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Викладачами було доведено до відома студентів, що в Конституції України закріплено право кожного громадянина на працю у безпечних і здорових умовах. Однак, через збройну агресію російської федерації тисячі українських працівників втрачають це право. На виробництві, за час повномасштабної війни, постраждали понад 3 тисячі педагогічних працівників, 520 з них – загинули. Безпосередньо внаслідок ракетних обстрілів та дії вибухових предметів травмувалися понад 700 педагогічних працівників, 254 з них – загинули. Такі дані підтверджують важливість дотримання безпеки праці на робочих місцях, особливо в умовах війни. Відрадно, що  студенти всіх спеціальностей нашого Університету на бакалаврському рівні вищої освіти набувають знань і практичних умінь з безпеки життєдіяльності та охорони праці, щоб у подальшому, при виконанні своїх професійних обов’язків, вміти забезпечити основний принцип – створення безпечного та здорового середовища у закладі освіти.

Доцент Юрій Павловський