В університеті презентували книгу про австрійський період життя Івана Франка

В актовій залі університету 22 травня відбулася презентація монографії «Віденська Франкіана: студії, докторат, академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (1892 – 1893)», автором якої  є науковець, перекладач, директор Австрійської бібліотеки в Дрогобичі, кандидат філологічних наук Ярослав Лопушанський.

У виданні зібрані унікальні публікації та рукописні матеріали чотирьох архівів, які закривають прогалини австрійського періоду Івана Франка – про його навчання у Відні, захист дисертації, академічне середовище та приватне листування з дружиною.

Робота стане вагомим надбанням не лише для спільноти франкознавців та славістів, але й допоможе популяризувати Франка у світі, – переконані науковці.

Презентація монографії зібрала науковців й керівництво університету, студентів. На подію завітали директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Розпочався захід хвилиною мовчання та виступом камерного оркестру Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського “Sinfonietta”. Керівник та диригент Сергій Фендак, солісти – Наталія Цигилик-Чумак та Андрій Боженський.

Як розповів автор Ярослав Лопушанський, у книзі зібрано матеріали, які висвітлюють славістичні студії, здобуття наукового ступеня доктора філософії та академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (на матеріалів оригінальних архівних документів), а також про складний період сімейного життя, який відкривається у його листуванні з дружиною.

Передмову до книги написав надзвичайний та повноважний посол України у Хорватії Василь Кирилич, а післямову – український музейник, літературознавець, франкознавець;директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Нагадаємо, що минулого  року Ярослав Лопушанський передав на зберігання у Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» єдині в Україні архівні матеріали з віденського архіву. Це унікальні документи на 21-му аркуші, де Іван Франко власноруч написав заяву на здобуття наукового ступеня, автобіографію на шести аркушах, протокол про екзамен та інші важливі документи. Ярослав Лопушанський, практично першим з настанням Незалежності України в 1991 році, мав можливість довгий час працювати на науковій ниві у Відні та зібрати ґрунтовний матеріал, який згодом використав у своїй роботі.