В інституті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій відбувся круглий стіл

20 травня 2021 року в інституті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій з нагоди Міжнародного дня вишиванки відбувся круглий стіл «Показ автентичної ноші у Дрогобичі ХХ ст. – ХХІ ст.». Захід відбувся за участю керівника творчої лабораторії «Мистецька Бойківська», вчителів трудового навчання та технології Дрогобича, студентів ІФМЕІТ, керівника творчої майстерні «Леся».

Керівник лабораторії Надія Кузан розповіла про історію показу автентичного одягу, яка розпочалася в 30-х роках ХХ ст. саме в Дрогобичі, і була відновлена лише у 1991 році, завдяки співпраці музею «Дрогобиччина» та кафедри методики та історії народних художніх промислів. Метою організованих показів була популяризація народного автентичного костюма, народних промислів свого краю. У 20-х роках ХХІ ст. покази народного костюма та сучасного одягу, оздобленого вишивкою, організувала кафедра декоративною-ужиткового мистецтва та основ дизайну у Дрогобичі, Трускавці та Стрию.

З метою відродження бойківського костюма студенти спеціальності «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» разом із випускниками нашого інституту підготували колекцію вишитих сорочок за бойківськими мотивами, які продемонстрували на заході.

Леся Яворська, керівник творчої майстерні «Леся», розповіла про аксесуари українського костюма та продемонструвала нашийні прикраси з бісеру із власної колекції (ґердани, силянки), виконані за бойківськими мотивами.