Університетська спільнота долучилася до вшанування на Алеї  пам’яті полеглих воїнів, серед яких – випускники вишу

У Дрогобичі 1 жовтня з нагоди Дня захисників і захисниць України та свята Покрови Пресвятої Богородиці відбулися поминальні заходи на Алеї пам’яті, яка вшановує подвиг новітніх Героїв. На металевій конструкції Алеї розміщені світлини захисників й захисниць — вихідців Дрогобицької громади – які полягли, захищаючи Україну від російського агресора.

На жаль, війна триває, і сьогодні Алею памʼяті доповнили портретами ще 16 полеглих військових. За участі керівництва району, громади, священників під час всенародного віче відслужили панахиду та провели чин освячення світлин Героїв. Захід розпочали хвилиною мовчання. Військовослужбовці, очільники міста, представники комунальних підприємств, учні, студенти й викладачі Дрогобицького  державного педагогічного університету,  рідні та близькі загиблих воїнів, дрогобичани віддали шану тим, хто поклав своє життя на вівтар нашої свободи.

Присутні поклали до освячених портерів вінки та лампадки. Лампадки пам’яті керівництво міста та молодь поклали і до могил Героїв, пам’ятних знаків Борців за волю України та до Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській».

Серед портретів полеглих воїнів, якими сьогодні доповнили арку Алеї памяті, є фотографія  випускника університету Миколи Журавчака. Микола навчався на історичному факультеті, згодом закінчив кафедру військового вишколу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Микола Журавчак володів глибокими знаннями з історії та політології, займався історичною реконструкцією у складі стрийського клубу ГО ЛК «Баннерет», був засновником  і активним учасником літературних і історичних клубів, зокрема, «Resistence. Бунт має рацію», організатором численних літературних вечорів. Входив до складу молодіжного театру «Альтер».

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації Микола Журавчак добровольцем вступив до Правого сектору, згодом боронив державу у лавах 67-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ. Позивний «Лютий».

Із перших днів війни перебував «на нулі» та не пропустив жодного бойового виходу. 27 травня цього  року при виконанні військових завдань в Донецькій області Микола отримав важкі поранення, був скерований у шпиталь імені І. Мечнікова в м. Дніпро. Однак від отриманих травм воїн помер. Похований на Полі почесних поховань у Львові – захисникові навіки залишилося 26 років.

Серед світлин Героїв на Алеї пам’яті, чий подвиг вшановується громадою, є також фото та інформація про інших  випускників Дрогобицького державного педагогічного  університету.

Так солдат, гранатометник Олег Дяків (18.07.1995 – 19.07.2022) здобув фах учителя історії та правознавства у  виші. Коли почалось повномасштабне вторгнення, чоловік повернувся в Україну з Чехії, де працював, та добровольцем долучився до тероборони ЗСУ. Пройшов необхідний вишкіл та у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади поїхав на передові рубежі. Брав участь у виконанні бойових завдань у Лисичанську, Сєвєродонецьку, Бахмуті, Слов’янську. Загинув Олег Дяків 19 липня 2022 року поблизу села Спірне на Бахмутському напрямку. Нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно).

Роман Городовенко ( 17.03.1990 – 11.02.2023)старший солдат, старший водій – радіотелефоніст. Народився та жив у селі Лішня, закінчив Лішнянський НВК, згодом ДДПУ ім. Івана Франка.

З початком повномасштабного вторгнення росії на українські землі, Роман став на захист України, спершу приєднавшись до місцевої роти охорони Дрогобицького районного територіального центу комплектування та соціальної підтримки, а потім – старшим солдатом у складі 128 окремої гірсько-штурмової бригади. Пройшов гарячі точки бойових зіткнень. Брав участь у звільненні Херсону. Під час вивезення поранених з Бахмуту Роман потрапив під ракетний обстріл, внаслідок якого загинув. У червні 2023 року захиснику України присвоїли звання «Почесний громадянин Дрогобицького району» (посмертно).

Солдат, стрілець Андрій Скрипник ( 28.09.1985 – 29.03.2022), позивнмй «Майор». Навчався у ДДПУ імені Івана Франка на факультеті «Фізичне виховання».У 2008 році Андрій закінчив магістратуру, отримав повну вищу освіту та здобув кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача фізичного виховання. У лютому 2019 року Андрій вступив до лав ЗСУ у складі 24 бригади ім. Данила Галицького, в/ч А0998. Це був усвідомлений крок в його житті. Всі три роки Андрій Скрипник був на передових позиціях фронту в Донецькій та Луганській областях. Загинув дрогобичанин 29 березня 2022 року в місті Попасна Луганської області від вибухової травми, під час виконання бойового завдання із захисту України.

Старший солдат, стрілець Андрій Ткач (26.08.1987 – 09.02.2023) народився і проживав у Стебнику. Навчався у Стебницькій гімназії №6 імені Героїв АТО, згодом у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. У 2010 році почав працювати вчителем у Стебницькій гімназії №6 імені Героїв АТО.

Андрій Ткач з 2014 року захищав Україну від ворога, беручи участь в АТО. У березні 2022 року був призваний до лав ЗСУ та знову став на захист України. Перебував у гарячих точках фронту на Донеччині, Луганщині та Херсонщині.

9 лютого 2023 року Андрій Ткач загинув в районі населеного пункту Нью-Йорк Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання.

Солдат, навідник механізованого відділення, позивний «Еней» Володимир Яхнів (26.07.1987 – 27.07.2023). Здобув освіту в університеті за спеціальністю вчитель історії та правознавства.

У травні 2023 року Володимира мобілізували до лав ЗСУ, служив в 42-ому батальйоні 57-ої бригади вч А4472 на посаді навідника 2 механізованого відділення – бойової машини 2 механізованого взводу 3 механізованої роти. У липні 2023 року під час виконання бойового завдання отримав поранення в районі с. Кліщіївка Бахмутського району Донецької області, внаслідок яких помер через кілька днів у лікарні.

Випускник університету Іван Керелюс навчався за спеціальністю 014 середня освіта (Історія) (1999 р.).У 2022 році, повернувшись з-за кордону, встав на захист України. Солдат, радіотелефоніст стрілецького взводу 129 ОРБ- військової частини А4221.Загинув 21 липня 2023 року внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання на околицях смт. Високопілля Бериславського району Херсонської області.

Назар Середницький навчався на факультеті менеджменту та маркетингу ( 2003-2008 рр.)
Працював в гірничо-рятувальному загоні ДСНС. Проявив свідому громадянську позицію та став на захист України. Пішов добровольцем у лави ЗСУ 31 січня 2023 року.
Служив у 33-ій Окремій механізованій бригаді старшим навідником реактивного артилерійського взводу. Був щирим другом і ніколи не відмовляв у допомозі та підтримці, як під час проходження служби, так і на полі бою.
Загинув воїн 3 липня 2023 року біля населеного пункту Преображенка Запорізького напрямку під час артилерійського обстрілу.

На Алеї пам’яті у Дрогобичі увічнені не всі випускники й студенти університету, які віддали свої життя у війні з російськими загарбниками, оскільки вони не були мешканцями місцевої громади. Однак університетська спільнота пам’ятає про кожного Героя і дякує кожному за подвиг: Роману Варениці, Дем’яну Даниліву, Ігорю Добровольському, Роману Засанському, Тарасу Кардашу, Андрію Кубаю, Роберту Лукачеку, Михайлові Николину, Марку Сеніву, Василю Паніву, Андрію Томану, Михайлові Кремчуку, Степанові Гриньківу. Докладніше про полеглих захисників – читайте за покликанням. Вічна пам’ять і шана Героям, які загинули, боронячи країну! Дякуємо усім нашим захисникам, завдяки яким маємо можливість вчитися і працювати навіть в умовах війни.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors