UKROTHE: Train-the-trainer week – PORTO

13 – 17 лютого 2023 року команда Дрогобицького університету разом із партнерами з реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «UKROTHE» проходила навчання з ерготерапії за програмою Train-the-trainer week у Porto Polytechnic Institute (Португалія). Учасниками тренінгу також були партнери з Хмельницького національного університету, Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, реабілітаційного центру «Модричі», Благодійного фонду «КАРІТАС» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, а також європейські координати проєкту Sharon Schillewaert (VIVES University of Applied Sciences, Бельгія), Anne-Marie Denolf із командою викладачів (VIVES University College (Brugge, Бельгія).

Тренінг проходив під керівництвом професора Porto Polytechnic Institute, керівника освітньої програми з ерготерапії і спеціаліста з ерготерапії в педіатрії Joaquim Faias.

Кожен учасник тренінгу отримав нові знання і неоціненний практичний досвід з ерготерапії під час візиту до психіатричного відділення в лікарні S. João (гострі стани), роботи над навчальними кейсами із геронтології, про сенсорні проблеми та клінічні спостереження на основі теорії сенсорної інтеграції, дослідження психічного здоров’я, участі у вебінарі з питань редизайну стилю життя. Надзвичайно цікавими і корисними для формування навичок професійної майстерності ерготерапевта був тренінг із виготовлення ортезів на верхню кінцівку й участь у практичному занятті із застосування сенсорної інтеграції в різних умовах та контекстах, яке майстерно і на високому професійному рівні провів професор Joaquim Faias.

Вивчали також використання симуляції в освітньому процесі підготовки ерготерапевта, питання взаємооцінки та оцінювання студентів. Мали можливість попрацювати над файлами ECTS з навчальних компонентів бакалаврської освітньої програми з ерготерапії.

Тиждень тренінгів з ерготерапії для всіх його учасників був безперечно корисним і результативним, за що ми висловлюємо щиру подяку європейським координаторам проєкту, організаторам тренінгів, викладачам політехнічного інституту в Порто та університетського коледжу VIVES і представникам інших організацій, залучених до проведення тренінгів.

У межах візиту очільник делегації Дрогобицького університету, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформатизації доцент Ігор Гриник на робочій зустрічі із керівництвом Porto Polytechnic Institute обговорив перспективи участі студентів та викладачів нашого університету у програмах міжнародної академічної мобільності за програмою  Erasmus+, проведення спільних наукових заходів.