18 березня в режимі онлайн відбулось тематичне засідання СНТ спеціальності «Соціальна робота» до Всесвітнього дня соціальної роботи – World Social Work Day. Головною модераторкою заходу виступила Валентина Костіна, керівниця СНТ спеціальності 231 «Соціальна робота», докторка педагогічних наук, професорка кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Науково-педагогічні працівники кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Леся Смеречак, кандидатка педагогічних наук, доцентка, гарант ООП «Інклюзивна освіта» та Ігор Зубрицький, кандидат педагогічних наук, гарант ООП «Соціальна педагогіка», мали можливість ознайомитися з досвідом організації науково-просвітницьких професійно зорієнтованих івентів у Харківському національному університеті імені Г.С. Сковороди, поспілкуватися зі здобувачами та колегами у професійному колі.
Наукова дискусія в межах засідання об’єднала здобувачів першого (бакалаврського) й другого (магістерського) рівнів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і практиків задля обговорення особливостей соціальної роботи та волонтерської діяльності в умовах воєнного стану. Спікерами заходу було запропоновано цікаві ідеї щодо організації волонтерських ініціатив на рівні громади, використання етнопедагогічних засобів соціальної адаптації внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних родинах в умовах війни; застосування інтелектуальних ігор у професійній діяльності соціального працівника; підготовки майбутніх фахівців до волонтерства.
Після проведення заходу у форматі відкритої дискусії науково-педагогічні працівники обговорили особливості взаємодії кафедр у науково-методичному, науково-організаційному, інформаційно-ресурсному, просвітницькому контекстах; закцентували увагу на необхідності розширення тематики кваліфікаційних робіт щодо особливостей соціальної роботи в умовах воєнного стану, розробки сучасних технологій роботи в громаді, молодіжної роботи в Україні тощо; забезпечення практико-орієнтованого підходу до реалізації ОПП шляхом проведення гостьових лекцій, окремих занять на базі спеціалізованих установ та закладів соціальної сфери, що дозволить здобувачам освіти більш детально ознайомитися зі специфікою їхньої роботи.
Ця подія стала важливим кроком у налагодженні співпраці між кафедрами та створенні платформ для активного розвитку студентських ініціатив.
Щиро дякуємо модераторам та спікерам за можливість долучитися до обговорення актуальних питань теорії і практики соціальної роботи в умовах воєнного стану!


