Участь викладача Дрогобицького університету в Стипендійній програмі Польського Комітету ЮНЕСКО”

4 листопада 2019 р. на засіданні кафедри правознавства, соціології та політології доцент Єлизавета Копельців-Левицька прозвітувала про участь у стипендійній програмі ЮНЕСКО, на якій вона перебувала з 1 вересня до 31 жовтня 2019 року. Стажування проходило в Інституті соціальних наук та безпеки Природничо-гуманітарного університету в Седльце (Республіка Польща) під опікою наукового керівника професора Aдама Бобрика.

Стипендіатка виборола стипендію на основі конкурсного відбору. Метою програми є дослідницька робота молодих науковців у польських державних вищих закладах освіти. Доцент Є. Копельців-Левицька під час стажування працювала над дослідницькою проблемою «Протидія торгівлі людьми: молодь в групі ризику».

В межах закордонного стажування доцент взяла участь у XVIII Міжнародній науковій конференції студентських і докторантських наукових товариств у Седльце, де виступила з доповіддю «Протидія торгівлі людьми в Україні: кримінально-правовий аспект». Також стипендіатка провела лекцію для студентів Інституту соціальних наук та безпеки «Протидія торгівлі людьми в Україні», працювала у бібліотеці університету над темою наукового зацікавлення, взяла участь у захисті дисертації Пьотра Чвіка «Сучасна безпека держави у світлі міграційних загроз на прикладі європейських країн», ознайомилася з умовами утримання осіб, які відбувають покарання у в’язниці в Седльце.

Під час стажування були проведені зустрічі із директором Інституту соціальних наук та безпеки професором Мариушом Кубяком, деканом факультету професором Яцеком Зелінським та професором Беатою Валенчук-Дайнекою, де було обговорено питання подальшої співпраці, участі у видавничих проектах, публікації статей.

Закордонне наукове стажування в Природничо-гуманітарному університеті в Седльце стало чудовою нагодою для викладача Дрогобицького університету ознайомитися із досвідом польських колег, зібрати науково-дослідницькі матеріали, порівняти студентське середовище, отримати цінний європейський досвід.

Вам буде цікаво