Участь команди університету у міжнародному проєкті з інклюзивної освіти

Упродовж 13-17 травня студенти спеціальності 231 «Соціальна робота» Софія Ксеняк, Вікторія Процик, Анастасія Тимців, Анна Оріхівська, Анастасія Бабій, Андріана Ганута та науково-педагогічні працівники кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти Тетяна Логвиненко і Марʼяна Гринців брали участь в інтенсивній частині міжнародного проєкту «Змішана інтенсивна програма «Спеціальна освіта. Інтеграція та шкільна інклюзія дітей з обмеженими можливостями та особливими потребами»,що реалізується у рамках програми Еразмус +. Тиждень інтенсивної роботи, який відбувався в Університеті міста Орадя (Румунія), передбачав ознайомлення майбутніх соціальних педагогів з теорією та практикою впровадження та реалізації спеціальної освіти, інтеграцією та шкільною інклюзією дітей з особливими освітніми потребами.

Впродовж тижня на факультеті соціально-гуманітарних наук Університету м.Орадя відбувалися захопливі події, які несуть в собі великі знання, цінності та розуміння того, який соціальний внесок повинна нести професія соціального педагога. Тиждень розпочався урочистим відкриттям, під час якого до учасників із вітаннями звернулися керівники Університету м. Орадя та керівники міжнародних груп-учасників проєкту з побажаннями та очікуваннями щодо запланованого тижня. Учасники проєкту мали змогу дізнатись більше про інклюзію, її розвиток та впровадження в різних країнах за допомогою презентацій, які підготували групи студентів інших країн, групових дискусій та візитів до закладів, які працюють у сфері інклюзивної освіти. Під час екскурсії університетом учасники проекту ознайомились із системою навчання в Румунії та факультетами і спеціальностями, які пропонує партнерський університет.

Під час навчально-ознайомчих візитів до шкіл, які мають інклюзивні класи ів яких навчаються діти з особливими освітніми потребами, студенти побачили умови та особливості навчання, ознайомились з технологіями роботи вчителів та інших фахівців, що працюють з такою категорією дітей. Зокрема, надзвичайно цікавими у професійному плані були відвідини центрів CSЕI «Orizont» та CSЕI «Cristal», у яких займаються розвитком, навчанням і творчістю дітей з особливими освітніми потребами. Студенти змогли побачити роботу колег з інших країн та методики, які вони використовують у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Незабутні враження залишилися в учасників проєкту від відвідин арттерапевтичного театру, де головними акторами є люди з інвалідністю. Вистава театру «Наш дім», яку актори присвятили трагічним подіям в Україні, заслуговує окремої розповіді та вдячності авторам задуму і його виконавцям. Після вистави наші студенти разом з учасниками-акторами цього театру провели спільний тренінг-експромт та виконали низку арттерапевтичних вправ під керівництвом талановитих і надзвичайно відданих своїй справі людей – Міхала Становскі (Польща) й Наталії Попової (Україна).

Учасникам проєкту також випала можливість пізнати архітектуру міста Орадя та культурну спадщину Румунії, відвідавши музей «Tarii Crisurilor», де вони ознайомились з кількома відділами музею – археології, історії, природничих наук, етнографії та мистецтва.

І на завершення інтенсивного тижня студенти партнерських університетів з Бельгії, Румунії, Польщі, Фінляндії та України поділились враженнями та емоціями, які вони отримали впродовж короткого, але надзвичайно цікавого та інформативного тижня. Це був дуже емоційний момент, адже сльози не зміг стримати ніхто. Цей проєкт подарував нових друзів, цінні знання і величезний досвід. Попереду ще робота та зустрічі з реалізації та завершення проєкту, які відбуватимутьсяв онлайн-форматі.