У музеї «Дрогобиччина» – виставка студентських робіт «Писанковий великдень»

Оглянути та помилуватися надзвичайно цікавими великодніми символами, виготовленими студентами Франкового вишу, на відкриття виставки прийшли декан факультету початкової освіти та мистецтва Іван Кутняк, завідувачка кафедри педагогіки Ірина Садова, викладачі, доцентка кафедри педагогіки та методики початкових класів Руслана Даниляк, під чиїм керівництвом талановиті студенти творили свої оригінальні і неповторні роботи, дрогобичани, численне студентство. Модерувала захід старша наукова працівниця відділу історії Марія Головкевич.

Писанкарство є унікальним різновидом декоративно-прикладного мистецтва і народного промислу. Радянська антирелігійна пропаганда, яка систематично знищувала українську ідентичність, ледь не згубила цей унікальний різновид духовної спадщини українського народу.

Нині значну роль у справі збереження і відновлення писанкарства відіграють музеї, зокрема, і музей «Дрогобиччина», церква, вища школа, в тому числі і Дрогобицький педагогічний університет.

На виставці «Писанковий Великдень» представлено кращі роботи, виконані студентами факультету початкової освіти та мистецтва університету в рамках вивчення дисципліни «Методика навчання технологічної освітньої галузі у початковій школі».

Це майже 250 різнобарвних великодніх писанок, створених студентами власноруч у різноманітних техніках. Кожна писанка має свій оригінальний, авторський стиль і унікальний візерунок. Беручи за основу чотири найвідоміших різновиди традиційного декорування яєць, зокрема такі як власне писанка, крашанка, дряпанка, крапанка, студенти модифікували та осучаснили кожен різновид писанки, створивши з них бісерки, мальованки, різьблянки, солом’янки, трав’янки, писанки, декоровані у техніках квілінг, оригамі, деку паж, аплікацій паєтками, текстилем, мотузкою, стрічкою, вишивкою.

Знаково, що у кожному різновиді студентських писанок яскраво прослідковуються патріотичні мотиви. Адже саме сьогодні надзвичайно важливо, відновлюючи та популяризуючи українські народні традиції і нашу самобутність, відображати героїчну історію народу, підтримувати незламний дух української нації, мотивувати віру і впевненість у перемогу України над нашим споконвічним ворогом.

Саме про відновлення і збереження українських народних традицій, співпрацю між музеєм та Дрогобицьким вишем говорили у своїх виступах завідувачка кафедри педагогіки та методики початкових класів Дрогобицького державного педагогічного університету Ірина Садова, керівниця відділу туризму, промоцій та креативних індустрій Управління культури та розвитку туризму Ірина Партика та Руслана Даниляк – педагог, яка навчає студентів творити український писанковий Великдень, – як споконвічну духовну красу, як самобутнє національне багатство, яке ми зобов’язані зберегти і передати для майбутніх поколінь.

Виставка студентських робіт «Писанковий Великдень» триватиме до 30 травня. Організатори запрошують оглянути різнобарвні писанки у музеї за адресою: вулиця Івана Франка, 32.

Марія Головкевич, старша наукова працівниця відділу історії музею «Дрогобиччина»

Фото Ігоря Фецяка

Вам буде цікаво