У межах «Країни Франкіани» представлено літературно-історичну розвідку науковця Богдана Горбового

У музеї-студії Івана Франка на факультеті української та іноземної філології університету відбулася презентація науково-популярної книги відомого львівського лінгвіста, перекладача, краєзнавця та громадського діяча Богдана Горбового «Успадкування духу: Іван Франко та його сини в просторово-часовому континуумі діяльності Товариства Українських Наукових Викладів ім. Петра Могили (1906-1939рр.)».

Розпочав захід  кандидат історичних наук, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. Він представив автора книги та розповів про його наукові праці та дослідження.

Богдан Горбовий докладно розповів про свою нову книгу «Успадкування духу», назвавши її літературно-історичною розвідкою, адже роль Товариства ім. Петра Могили в діяльності таємних Вищих шкіл в Галичині ніхто глибоко не досліджував. У книзі вперше публікується низка секретних документів польської поліції та інших вищих інстанцій уряду Польщі про участь Товариства ім. Петра Могили в діяльності таємного Університету та Високої Технічної Школи у Львові. Дається також відповідь на питання, чи були Іван Франко, Тарас Франко і Петро Франко членами Товариства ім. Петра Могили і яку участь в його роботі вони брали. Також в цій книзі читачі, зможуть ознайомитися з цінними архівними документами, знайти відповідь, зокрема, про те, який предмет викладав Петро Франко.

 Богдан Горбовий подарував кілька своїх книг для музею-студії Івана Франка університету та для фондів заповідника «Нагуєвичі».

Слова вдячності автору книги від учасників презентації висловив доктор філологічних наук, професор Микола Зимомря.

Зазначимо, що презентація книги відбулася у межах літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», співорганізатори – Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» і Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка.

Вам буде цікаво