Творчі математичні проєкти студентів спеціальності «Дошкільна освіта»

На факультеті історії, педагогіки та психології протягом другої половини травня до 5 червня студенти груп ДО-26Б та ДО-27Б в межах дисципліни «Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень» (лекторка − доцентка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Оксана Гевко) презентували цікаві творчі математичні проєкти та методичні розробки комплексів математичних занять для дітей дошкільного віку.

Творчий математичний проєкт «Мандрівка з поїздом», підготовлений студенткою групи ДО−2226 Б1 Русланою Присташ, охоплював «Подорож у країну казок», «В гостях у Дідуся та Бабусі», «Зустріч із Зайчиком», «Чарівні камінці», «Геометричні фігури», «Ознайомлюємося із цифрами та математичними знаками». Студентка також запропонувала ряд математичних фізкультхвилинок, лічилок та загадок, залучення дітей до конструювання, аплікації, малювання.

Оля Мельник(ДО−2226 Б1) працювала над проєктом «Подорож до лісу». У межах проєкту студентка запропонувала «Подорож автобусом», «В гостях у кмітливих білочок», гру-кросворд «Чарівна скринька у лісі», квест «На галявині грибів», «Заробляємо гостинці», «Чарівні фрукти та овочі», «Будиночки геометричних фігур», а також добірку геометричних та інших загадок та лічилок.

Із зацікавленістю студенти слухали творчий математичний проект «Цифри у казках», який підготувала студентка групи ДО−2226 Б2 Марта Біла. Вона запропонувала методичні розробки «Кольори веселки», «В гостях у Білосніжки та семи гномів», «Вовк та семеро козенят», «Квітка-Семицвітка», «Цифрові будиночки». Проєкт містив творчу індивідуальну роботу та роботу у групах, фізкультурно-розважальну та образотворчу діяльність дошкільників.

Студентка групи ДО−2226 Б2 Марія Савшакзапропонувала творчий проект «Навчання лічбі» у групі дітей середнього дошкільного віку. У межах цього проекту студентка запропонувала серію занять, фізкультхвилинок, що містять різноманітні лічилки, дидактичні та рухливі ігри для дітей цього віку. Цікавими виявилися подорожі «Допоможи зайчикові», «Метелики на квітковому полі», ігри «Чарівні планшети», «У фруктовому саду», « В магазині іграшок», «Свійські тварини», «Овочі на кухні», бінарні заняття «Icecream» (математичне заняття та вивчення англійської мови), «Піцайоло» (математичне заняття та ознайомлення з професіями)та інші.

Не менш цікавими виявилися проєкти математичної діяльності дошкільників у закладі дошкільної освіти Вікторії  Ших, Софії Грушевської, Андріани Недведюх, Руслани Путятицької та Вікторії Поливко (студентки групи ДО−2226 Б2). Особливе зацікавлення було до інтерактивної подорожі «Мандрівка звірят» (вивчення дітьми дошкільного віку порядкової та кількісної лічби), «Порівняй-но» (за висотою, шириною, товщиною), «Чарівні звірі», «Ознайомлення з множинами», «Українські страви», «Ознайомлення з арифметичними діями та знаками», «Веселі прищіпки», «Як дружать цифри з геометричними фігурами», «Цифри, білочки, горішки – і навчання, і потішки», «Фрукти та кольори», «Цифри, колір, величина», «Пригоди ведмежат», «Їжакові перегони», «Відповідності» із використанням народних та дитячих загадок, залучення дітей до фізкультурно-розважальної діяльності та образотворення тощо.

У проєктах Анни Лесняк та Юлії Судук(студентки групи ДО−2226 Б1) були використані ігри «Розкладайка», «Відповідності», «Розвиваємо просторову уяву», «В гостях у Сонечка й Хмаринки», «Технології ознайомлення з числами», «Бджілки-трудівниці», «Підготовка руки до письма» технології ейдетики, психолого-педагогічної діагностики, елементи сенсорного виховання дошкільнят, робота з манкою, різноманітні загадки, викладання цифр та фігур кришечками, паличками, замальовування, ліплення з пластиліну, прописування в повітрі.

Вищевказані та творчі математичні проєкти інших студентів груп ДО−2226 Б1 та групи ДО−2226 Б2 продемонстрували цікаве та нестандартне бачення сучасних технологій та впровадження їх у практичну діяльність. Це допомогло нашим творчим студентам створити та презентувати неперевершені математичні проєкти для роботи з дітьми дошкільного віку. Впевнена, що наші студенти будуть яскравими творчими педагогами.

Оксана Гевко, доцентка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти