Тренінг з медіаграмотності на факультеті початкової освіти та мистецтва

Відповідно до освітньої реформи НУШ, однією із ключових компетенцій учня є медіа грамотність, і саме початкова школа сьогодні стає тим інформаційно-освітнім середовищем, яке має унікальну можливість формувати медіаграмотну особистість.

У межах запланованих заходів до тижня науки в університеті за ініціативи доцентів кафедри педагогіки та методики початкової освіти Лесі Колток та Руслани Даниляк 17 квітня було проведено тренінг «Медіаграмотність: знання, навички, впровадження» для здобувачів вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта». Тренер – консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Олександра Пецкович.

Студенти та викладачі факультету мали змогу почути про важливість критичного підходу до інформаційних ресурсів, обговорили нюанси формування пропаганди, маніпуляцій і боротьби з дезінформацією. На прикладах дізналися як виявляти фейкові новини та дотримуватись інформаційної гігієни.

Учасники тренінгу зрозуміли, яким чином і з якою метою масмедіа впливають на свідомість людей, які маніпулятивні технології використовують; навчились визначати види і форми маніпуляцій та як не піддатися на маніпуляції у медіа та бути медіаграмотним споживачем. У процесі інтерактивної взаємодії учасники тренінгу вчилися визначати місце та вплив соціальних медіа на особистість, сприймання інформації та можливі реакції на сприйняття інформації у медіа.

Під час дискусій присутні  систематизували свій досвід споживання медіаінформації, відпрацювали практичні навички використання сучасних інструментів для перевірки фактів, як запобігати поширенню фейків та ін.