Світло й тепло для військових: студенти університету виготовляють окопні свічки

Ініціатива належить волонтерському сектору студентського самоврядування факультету історії, педагогіки та психології університету Дрогобицького педуніверситету. Вона стартувала у вересні минулого року, коли було відновлено очний формат навчання, й отримала назву «Окопна свічка для ЗСУ – твій вогник світла перемоги».

Долучитися до хорошої справи зголосилося восьмеро однодумців, які вирішили свій вільний час використовувати для допомоги військовим.

– Для волонтерства були всі передумови: внутрішня потреба, підтримка друзів, систематизований підхід, – ділиться Олександр, студент 2 курсу факультету. – Я завжди наголошую: це мінімум, який ми можемо зробити. Кожен повинен вносити свою частку для спільної Перемоги.

– Йде десятий рік нашої столітньої війни за незалежність: коли ми були меншими, то спостерігали за діями дорослих, а сьогодні можемо самі робити  необхідні речі: свічки, маскувальні сітки. Хлопці на війні віддають життя – важливо їх підтримати, щоб вони відчували тепло від нас, – переконана студентка факультету Ярина.

У налагодженні процесу виготовлення свічок студентам-активістам допоміг дрогобицький волонтер Ростислав Лущак, який поділився своїм досвідом організації марафону з учнями дрогобицької громади «Зігрій солдата». Співпраця з ним дала хороший результат: Ростислав розповів, чому краще використовувати парафін і виготовляти окопні свічки за технологією «зірочки», а не «равлика».

-У нас були вмотивовані хлопці і дівчата, безпечне приміщення, де ми збирали необхідні матеріали, а Ростислав запропонував ефективний підхід до справи. Виготовлені нашими студентами свічки – це 10 % картону, решта – очищений парафін. Парафін дорожчий за віск, але він не дає такої кіптяви й диму, і парафінові свічки-«зірочки» працюють набагато краще, у них картон згоряє повністю,- розповідає Андрій Зимянський, заступник декана факультету історії, педагогіки та психології університету.

Щоб закупити необхідні матеріали активісти оголосили збір коштів: до нього долучилися студенти й викладачі Франкового вузу, небайдужі дрогобичани. До процесу створення заготовок для свічок залучили учнів дрогобицьких шкіл.

Ми  не можемо виготовляти свічки щодня, бо вчимося. Якщо є потреба – можемо зробити 200 штук за день-два. Під час канікул працювали активніше, зараз маємо кілька коробок про запас. Це найкраще відчуття, коли ти знаєш, що у тебе є резерв свічок і ти можеш допомогти військовим, коли отримаєш запит, – ділиться емоціями студентка Ілона.

З початку волонтерської діяльності студенти використали майже тисячу кілограмів парафіну. Виготовлені ними окопні свічки вже поїхали на Харківщину, Житомирщину, Запоріжжя. Їх передавали для військових дрогобицької тероборони, для батьків чи родичів студентів університету, які на передовій.

Волонтери наголошують: виготовлення окопних свічок – це сезонна потреба, потеплішає і потрібно буде напрацьовувати інші активності. Тому додаткові руки і фінансова підтримка – надзвичайно важливі! Для тих, хто готовий долучитися до студентської ініціативи – контакти Ілони (Instagram сторінка — @ilona_pyvovarnyk). Також до Ілони та Ростислава Лущака (Instagram сторінка — @_lushchak) можуть звернутатися військові або їхні рідні стосовно потреби на окопні свічки.

Нагадаємо, що це не перше волонтерська ініціатива студентів факультету історії, педагогіки та психології університету. У грудні 2022 вони організували акцію «Зігрій воїна теплом свого серця» – тоді студенти та викладачі зібрали понад 60 тисяч гривень і спільним зусиллями з районною владою придбали 10 металевих печей для обігріву, які передали для ЗСУ.

Фото з архіву Ілони та Ростислава Лущака

Вам буде цікаво