Студент інституту фізичної культури і здоров’я Тарас Козак включений до складу арбітрів Прем’єр ліги України з футболу U-19

9 – 11 лютого 2022 року в Києві відбулися навчально-тренувальний збір і тестування для арбітрів та асистентів арбітра Чемпіонату Прем’єр-ліги України з футболу (U-19). Загалом участь у НТЗ взяли 50 офіційних осіб матчу (22 арбітри й 28 асистентів арбітра), яких відібрали з різних регіонів України. Приємно зазначити, що учасником цього заходу був студент Дрогобицького університету Тарас Козак, котрий навчається на спеціальності 014 «Середня освіта (Фізична культура)» в інституті фізичної культури і здоров’я (гр. ФКз-22Б).

Тарас Козак є вихованцем доцента кафедри спортивних дисциплін і туризму Романа Проця, під керівництвом якого ще в грудні 2016 року розпочав освоювати ази арбітражу, дійшовши з ним до проведення матчів І-ої ліги Чемпіонату та Кубку України з футзалу. Вбачаючи неабиякий потенціал, Роман Проць паралельно рекомендував Тараса Козака в обласну школу футбольного арбітра (ШФА) під керівництвом Андрія Шандора та Юрія Можаровського. В 2020 році Тарас пройшов відбір до Національної ШФА (керівник – Сергій Лисенчук), яку успішно закінчив у грудні минулого року.

Зі ста випускників НШФА рекомендує комітетові арбітражу УАФ лише трьох кращих арбітрів і трьох асистентів для виклику на НТЗ Прем’єр-ліги України з футболу (U-19), що дає старт професійній кар’єрі рефері. До їх числа потрапив і Тарас Козак. Пройшовши ретельний медичний огляд в ДУ «Український медичний центр спортивної медицини Міністерства молоді та спорту України» та клініці «АЙЛАЗ», він отримав довгоочікуваний виклик на нове випробування і омріяний шанс.

Під час НТЗ Тарас Козак уважно прослухав курс лекцій від досвідчених інструкторів КА УАФ, після чого склав тестування на знання теорії («Trivia» тест і відеотестування) та з фізичної підготовки (тест «Yo-Yo» для арбітрів).

Вітаємо Тараса Козака і його наставника Романа Проця з успішно складеним тестуванням та бажаємо їм нових здобутків.

Вам буде цікаво