Спільний круглий стіл викладачів й учителів англійської мови

Відбулося засідання круглого столу вчителів англійської мови Дрогобицького ліцею №16 імені Юрія Дрогобича та викладачів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Захід відбувся 14 березня у межах тижня іноземної мови, який проводився у ліцеї. Від університету в роботі круглого столу взяли участь доцентка кафедри практики англійської мови і методики її навчання Мирослава Сосяк та доцентка кафедри німецької та французької мов і методики їх навчання Ірина Гоцинець. Було обговорено низку важливих питань, які стосуються сучасних проблем навчання іноземної мови, можливостей застосування інноваційних технологій та моделей онлайн-навчання.

У своєму виступі «Навчання іноземних мов в умовах сьогодення та ідеї для втілення» доцентка Мирослава Сосяк торкнулася питань сучасних викликів, які стоять перед українською школою, акцентувала увагу на шляхах використання сучасних засобів навчання, відбору навчальних підручників з іноземної мови, можливостях автономного навчання та перспектив змішаного навчання. Було зазначено, що змішаний формат навчання показав ефективність у ліцеях з хорошою технічною базою.

Доцентка Ірина Гоцинець вказала на необхідність технологізації навчання, широкого впровадження у навчальний процес сучасних інноваційних технологій навчання іноземної мови, що забезпечить розвиток в учнів комунікативної компетентності та уміння критичного мислення.

Учителі англійської мови ліцею №16 продемонстрували шляхи застосування та проведення на уроках англійської мови інтелектуальних вікторин, конкурсів, ігор, квестів, віртуальних екскурсій, що, загалом, сприяє формуванню комунікативних умінь учнів.

У ході дискусії було піднято ряд проблем, які виникають в умовах війни, а саме відтік молодих учителів зі шкіл, інтеграцію дітей переселенців в освітній процес, шляхи співпраці з батьками.

До заходу долучилися заступник декана факультету української та іноземної філології, завідувач кафедри німецької та французької мов і методики їх навчання доцент Василь Лопушанський та студенти англійської філології, які продемонстрували вчителям й ліцеїстам інноваційні методики вивчення іноземних мов, що застосовуються у навчальному процесі на факультеті, а також ознайомили присутніх з перевагами навчання в ДДПУ імені Івана Франка.