Спільне засідання ректорату та профкому

14 червня 2023 року ректорат та профком працівників університету провели спільне засідання у Львівському будинку вчених. Зустрів гостей і провів цікаву екскурсію залами цієї коштовної перлини в архітектурному намисті Львова директор пан Василь Мастикаш. Він розповів, що будинок вчених (колишнє національне казино) був збудований у 1897–1898 роках за проєктом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. Споруда милує елегантними формами, пишним декором фасаду з могутніми атлантами і затишною лоджією. Інтер’єри цього архітектурного дива створюють дух розкоші, який вважається одним із семи чудес Львова. У його пишних залах відбуваються конференції, концерти та презентації, виставки, екскурсії, фотосесії, різноманітні урочистості, знімають кіно (зокрема телесеріал «Кава з кардамоном»). Сьогодні будинок вчених належить  Львівській обласній організації профспілки працівників освіти і науки України.

На засіданні були присутні директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації пан Олег Паска, голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України пані Марія Яцейко, її заступник пан Мар’ян Калин, юрисконсульт пан Василь Корчинський.

Обговорювали актуальні, подекуди болючі у ці складні часи питання. Як зауважила ректор професор Валентина Бодак, проблем сьогодні в час кривавої війни та пандемії є багато. Це зміцнення матеріальної бази університету, створення належних умов праці викладачам і студентам, питання охорони праці, що внесені в Колективний договір, відпусток науково-педагогічних і педагогічних працівників, збереження робочих місць, ремонт гуртожитків, в яких мешкають не лише студенти, але й сотні внутрішньо переміщених осіб – людей, що залишилися без житла, засобів для існування та були гостинно прийняті Дрогобицьким педуніверситетом.

Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації пан Олег Паска підтримав пропозиції, висловлені ректоратом і профкомом університету, наголосивши на можливості їх успішної реалізації  лише за умови налагодженого ефективного соціального партнерства, взаєморозуміннящодо шляхів розв’язання найболючіших проблем та викликів сьогодення.

Марія Григорівна Яцейко вручила Валентині Анатоліївні Бодак заслужену нагороду – Почесний знак Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство».

Вам буде цікаво