Ще один крок в реалізації проекту UKROTHE

29 травня 2020 року відбулася чергова робоча зустріч команди проєкту Erasmus+ KA2 “UKROTHE” STUDY PROGRAMME OCCUPATIONAL THERAPY IN UKRAINE у режимі відеоконференції з використанням платформи Microsoft Teams.

Учасниками зустрічі були представники робочих груп із реалізації проєкту “UKROTHE” від закладів вищої освіти України: Ірина Турчик, Наталія Закаляк, Лідія Романюк, Ніна Грибок, Наталія Іваніків, Юрій Рогаля (ДДПУ імені Івана Франка), Олег Базильчук і Наталія Вольєва (ХНУ), Сергій Рокутов і Олександра Афанасьева (ПДАФКС), а також європейські партнери Іван Ван Хюлле, Анна-Марія Денольф, Люк Веркрус, Жоакім Файяс.

Модератор зустрічі та координатор Шарон Схільварт (VIVES University of Applied Sciences) організувала для учасників проєкту з України семінар “Створення освітніх програм із використанням стандартів WFOT (Всесвітньої Федерації Ерготерапевтів) і методів забезпечення якості для досягнення визнання навчальної програми в Європі та світі”. Семінар проводила доктор Maрія Капанадзе – віце-президент організації ENOTHE (Європейська мережа ерготерапії у вищій освіті).

Розглядалися питання тюнінгового підходу в розробленні освітньої програми, який забезпечує прозорість програми, можливість її оцінювати і порівнювати з іншими програмами болонського процесу, визнаними у світі. Maрія Капанадзе наголосила на тому, що під час розроблення освітньої програми необхідно користуватися положеннями базової тюнінгової моделі інтернаціонального рівня (впізнаваність ОП за кордоном та її визнання у світі, відповідність кредитного навантаження міжнародним вимогам, адаптація ОП до національних вимог вищої освіти і.д.), проводити моніторинг різних освітніх програм для використання світового досвіду підготовки фахівців зазначеної сфери, забезпечити участь професійних міжнародних організацій, враховувати пропозиції стейкхолдерів. Maрія Капанадзе також надала інформацію про “Тюнінгові компетентності з ерготерапії” і можливість доступу до електронного варіанту цього документу.

Учасники зустрічі активно обговорювали створену ними освітню програму, з’ясовували чи має вона на меті встановити нові професійні вимоги.

Обговорювали умови членства наших університетів – партнерів проєкту “UKROTHE” і окремо викладачів та студентів в організації ENOTHE. віце-президент організації ENOTHE зазначила, що участь університету в проєкті Erasmus+ рівня KA2 надає можливість навчальному закладові подавати заявку на членство в ENOTHE. Співпраця університету з ENOTHE – це можливість отримання консультацій і реальної допомоги від європейської професійної спільноти в створенні освітньої програми підготовки бакалаврів з ерготерапії, що, безперечно, сприятиме інтернаціоналізації освітнього процесу. Сподіваємося, що наш університет у найближчій перспективі стане членом великої родини ENOTHE, в якій зареєстровані 117 університетів із 35 країн світу.

Наступна зустріч у рамках реалізації проекту Erasmus+ KA2 “UKROTHE” відбулася 5 червня 2020 р.

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors