Рядки, які надихають: відбувся конкурс читців поезії Тараса Шевченка

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,Слава України!»

Т.Шевченко

У дні потрясінь і війни Шевченкова поезія як ніколи актуальна. Твори Кобзаря надихають тисячі українців – в окопах, в укриттях чи у вимушеній еміграції.

Традиційною березневою подією в університеті є вшанування пам’яті Пророка українського народу. 12 березня відбувся загальноуніверситетський конкурс читців Шевченкової поезії, який організували профком студентів та студентське самоврядування. Кожен факультет делегував на конкурс двох представників, які декламували вибрані за власним бажанням твори Кобзаря і вплітали їх у символічний вінок вдячності та вічної пошани Пророка.

Оцінювало читання творів журі: доцентки кафедри української літератури та теорії літератури Олена Вовк і Мар’яна Маркова, голова профкому студентів Ігор Гівчак та переможниця обласного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика Анна Світлозарова.

Ведучою заходу була студентка першого курсу факультету української та іноземної філології Анна Яремко, яка чудово справилася зі своїм завданням.

У рамках конкурсу студенти читали такі твори: «Розрита могила» (Марта Смутна, ф-т української та іноземної філології,  Уляна Мушинська,  ф-т фізики, математики та інноваційних технологій та Ольга Яремко, ф-т історії, психології та педагогіки), «Минають дні, минають ночі» (Діана Кішко, ф-т історії, психології та педагогіки, та Ірина Свойкіна, ф-т початкової освіти та мистецтва), уривок з поеми «Кавказ» (Христина Дум’як, ф-т фізики, математики та інноваційних технологій), «Заповіт» (Андрій Микитин, ф-т здоров’я людини та природничих наук), «Лілея» (Наталія Яблінська, ф-т початкової та мистецької освіти), «Мені однаково…»» (Поліна Ковтун, ф-т української та іноземної філології), «Іван Підкова» (Мар’яна Крись, ф-т здоров’я людини та природничих наук)

Журі визначило переможців:

І місце – Ольга Яремко, ф-т історії, психології та педагогіки;

ІІ місце – Наталія Яблінська, ф-т початкової та мистецької освіти;

ІІІ місце розділили між собою студентки ф-ту фізики, математики та інноваційних технологій Христина Дум’як і Уляна Мушинська.

 Учасники конкурсу нагороджені спеціальними дипломами і грошовими преміями. Організатори мистецького заходу висловлюють подяку всім, хто долучився до його проведення.

Вам буде цікаво