Природа Антарктиди: біолого – екологічні аспекти

Науково – практичний семінар в режимі відеозв’язку «Природа Антарктиди: біолого – екологічні аспекти» відбувся 12 грудня на факультеті здоров’я людини та природничих наук з учасниками 28-ї української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський».

Центральною темою семінару була проблема збереження природи Антарктиди у контексті глобальних змін клімату, яку представив Сергій Глотов, біолог експедиції, кандидат біологічних наук.

Модераторами наукової зустрічі були журналіст Ярослав Баран та доцентка кафедри біології та хімії Світлана Волошанська.

Викладачі та студенти – учасники семінару – мали змогу почути про особливості життєдіяльності окремих систематичних груп безхребетних (нематод, кліщів,тихохідок, комах) і хребетних (риб, птахів, ссавців) тварин, про видову різноманітність рослин (мохів, водоростей, лишайників і окремого виду трав’янистих рослин) як основних об’єктів біологічних досліджень. Сергій Глотов акцентував увагу на змінах температурного режиму природного середовища Антарктиди, що має вплив на процес формування пануючих видів упродовж останніх десятиліть. Науковець-полярник довів важливість наукових досліджень, які проводяться на станції «Академік Вернадський», для розуміння змін клімату та еволюційного розвитку живих організмів на Планеті. При цьому, як зазначив Сергій Глотов, експериментальні зразки досліджуваних об’єктів та результати наукових спостережень антарктичних дослідників є надбанням для наукової спільноти України і світу.

На завершення учасники відеосемінару подякували науковцям антарктичної експедиції за представлені результати наукових досліджень.

Від імені антарктичної експедиції науковець-полярник звернувся із настановою- побажанням для дрогобицьких студентів-біологів:
«…студентські успіхи у навчанні є нерозривно пов’язані із формуванням наукового світогляду та професійної мотивації для успішної майбутньої праці».