Професор ДДПУ – один із упорядників «Каталогу студентів Михайла Грушевського Львівського університету»

У ЛНУ імені Івана Франка 20 травня відбулася презентація видання «Каталог студентів Михайла Грушевського Львівського університету», упорядниками якого є вчені-історики Віталій Тельвак, Володимир Качмар та Святослав Журавльов. У заході взяли участь студенти та викладачі університету, дослідники постаті Михайла Грушевського, історики та всі зацікавлені у виданні, – інформуєпресцентр ЛНУ.

Професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Віталій Тельвак, як один із упорядників видання, поділився враженнями від роботи над ним.

-Робота над опрацюванням цих каталогів тривала понад 6 років. Коли вдалося зануритися в каталоги студентів Михайла Грушевського, то один за одним розвіялося чимало міфів, повязаних із його іменем. Ідеться передусім про кількісний склад його студентів: впродовж 20-ти років кількість студентів, записаних на всі курси Грушевського, сягала понад 4 тисяч осіб. Кафедра, на якій працював Грушевський, була додатковою за статусом, а курси, які він читав були необов’язковими: студенти, обираючи курси Грушевського, робили це винятково у факультативний спосіб. У нашому каталозі ми подаємо також етнічне походження студентів, опираючись на яке ми виявили, що другою за кількістю етнічною групою серед студентів Грушевського, були євреї. При цьому, це, здебільшого були студенти-юристи, які масово ходили на курс української історі», – розповів Віталій Тельвак, зазначивши, що найкраще про видання розкаже сама книга.

Каталог студентів Михайла Грушевського, які навчалися на філософському, правничому, теологічному та медичному факультетах Львівського університету впродовж 1894-1914 років опубліковано вперше і він дає змогу простежити кількісну динаміку студентської аудиторії українського професора, з’ясувати її національну та гендерну специфіку, відтворити різноплановість його дидактичних пропозицій, простежити фреквенцію різних курсів тощо. Окрім того, крізь призму каталогу Mихайло Грушевський постає авторитетним і затребуваним представником львівської університетської корпорації.

Фото: пресцентр Львівського національноого університету імені Івана Франка

Вам буде цікаво