Презентація дрогобицького наукового журналу на Всеукраїнській науковій конференції

30-го червня у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (на туристичній базі «Гарт») була проведена презентація наукового журналу «Галичина: література і культурно-історичні основи» для учасників наукової конференції «Олена Пчілка. Повернення». Акцію провів відповідальний редактор видання, доцент ДДПУ ім. І.Франка Олег Баган.

Науковець розповів про засади журналу, його програму, яка передбачає комплексне вивчення Галичини як особливого, цивілізаційно та геополітично значущого регіону України. Було наголошено на тому, що Галичина насправді була дуже складним регіоном з огляду на те, що опинилася на перехресті різних культурних впливів та історичних процесів. Але водночас цей край відіграв надзвичайну роль в усі переломні періоди української  історії.

Олег Баган окреслив пріоритети журналу: це вивчення історії галицької преси, яка завжди була цікавою і пошуковою, піднесення забутих імен галицьких подвижників думки й мистецтва, поглиблений аналіз традицій історіосфької думки в Галичині, ліквідація «білих плям» галицького літературного процесу.

       Наприклад, вже в другому випуску наукового журналу «Галичина» будуть невідомі матеріяли про літературознавця Омеляна Огоновського, про видатного історика Степана Томашівського, будуть висвітлені маловідомі сторінки галицької преси, мемуаристика Анатоля Вахнянина, Остапа Терлецького, Андрія Чайковського тощо.

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors