Представники Дрогобицького університету взяли участь у заходах на вшанування пам’яті Івана Франка

28 травня минають 110-і роковини смерті видатного письменника, поета, публіциста, перекладача Івана Франка. З  цієї нагоди у Дрогобичі провели загальноміське віче. Памʼять геніального українця вшанували спільною молитвою та скорботними заходами.

Представники влади, громадськості, ректорка й викладачі ДДПУ ім. І. Франка, студентська і учнівська поклали квіти до підніжжя пам’ятника Іванові Франку. Емоцій заходу додали безсмертні твори Каменяра у виконанні Заслуженого академічного Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина».

Програма вшанування продовжиться у рідному селі Івана Франка – Нагуєвичах. Заходи розпочалися зі спільної поминальної молитви біля хреста на честь скасування панщини 1848 року на території музею.

Відкриваючи міжнародну музейно-мистецьку академію «Подзвіннє Франкові в Нагуєвичах: Героїка Франкового краю – тяглість щитів», директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак спробував перенести постать Івана Франка у сучасність — у нинішній час війни – час складних викликів і боротьби за державу.

До учасників академії звернулася й правнучка Івана Франка, онука Петра Франка — Любов Галущак.

Ректорка Дрогобицького державного педагогічного університету Валентина Бодак у своєму виступі акцентувала увагу на феноменальній працездатності, науковому потенціалі та особливій любові до молоді Івана Франка.

Мистецьку частину академії завершив виступ колективу Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors