Два роки тому, 24 лютого, розпочалася широкомасштабна агресія російської федерації. Дякуючи опору українських воїнів та зусиллям усіх українців, бліцкриг російських окупантів провалився. Україна вистояла і продовжує боротьбу! Ми вже звикли сприймати війну як частину свого життя: даємо відсіч ворогу на полі бою, працюємо та вчимося під звуки сирен тривоги, волонтеримо для потреб тих, хто захищає нашу Незалежність.
Ми переможемо, тому що наша доля — бути вільними. Єднаймося і продовжуймо працювати задля перемоги кожен на своєму місці!

В умовах війни та нових викликів Дрогобицький педагогічний університету втілив важливі гуманітарні ініціативи. У перші дні військової агресії студенти та викладачі створили волонтерський центр, який координував організацію міжнародної гуманітарної допомоги; збір коштів і медикаментів на потреби ЗСУ; збір продуктів харчування і непродовольчих товарів, плетіння маскувальних сіток; надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам; навчання з надання першої домедичної допомоги; координацію діяльності з військовою адміністрацією Дрогобицької ОТГ; організацію інформаційної роботи.
З 28 лютого 2022 року університет на базі гуртожитків №1 та №5 почав розміщувати внутрішньо переміщених осіб, які покинули домівки через війну. За весь час у гуртожитки університету було поселено 1 380 осіб (з них за 2023 рік – 400 осіб).
Для обладнання місць проживання для ВПО благодійними організаціями та приватними особами передано обладнання та інвентарю на суму 14 878,681 тис. грн. та м’якого інвентарю та постільної білизни на суму 1 880,366 тис. гривень.
Протягом 2022-2023рр проведені ремонтні роботи у гуртожитку №1, що дало можливість облаштувати комфортні умови проживання для переселенців. На сьогодні 358 внутрішньо переміщених осіб живуть у цьому гуртожитку.



У студентському гуртожитку університету для внутрішньо переміщених осіб науково-педагогічними працівниками організовано безкоштовні курси вивчення української та польської мов, заняття з фітнесу, танців та вокалу, організовуються екскурсійні поїздки, лекції та майстер-класи, психологічна служба університету надає психологічну допомогу, постійно проводяться навчально-освітні заходи для дітей ВПО, з допомогою наших польських партнерів облаштовано кімнату фізичного та творчого розвитку дітей.

Значну допомогу для облаштування проживання та побуту внутрішньо переміщених осіб надали університетові наші партнери – заклади вищої освіти та громадські організації європейських країн (меблі, кухонне обладнання, технічні засоби, м’який інвентар, постільна білизна, одяг, продукти харчування тощо), які від самого початку вторгнення запропонували свою допомогу і продовжують підтримувати нас дотепер.



Для відшкодування витрат за проживання у гуртожитку ВПО залучалися спонсори: благодійний Фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької церкви» на суму 673,254 тис.грн. (2022 рік),Товариство Червоного Хреста України на суму 1 336,425 тис.грн. (2023 рік).
З початку повномасштабної війни університет перерахував середньоденний заробіток працівників – понад 2,4 млн гривень – на підтримку ЗСУ. Студенти та викладачі Університету були організаторами або долучилися до ініційованих фондами та різними організаціями волонтерських і благодійних проєктів, спрямованих на допомогу дітям-сиротам, особам з інвалідністю, ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам та ін.
Так у грудні 2022 року студенти й викладачі факультету історії, педагогіки та психології організували акцію «Зігрій воїна теплом свого серця», зібравши понад 60 тисяч гривень і спільним зусиллями з районною владою придбали 10 металевих печей для обігріву, які передали для ЗСУ.

А у торік у вересні волонтерський сектор студентського самоврядування цього факультету минулого року ініціював волонтерську акцію «Окопна свічка для ЗСУ – твій вогник світла перемоги». З початку діяльності студенти використали майже тисячу кілограмів парафіну. Виготовлені ними окопні свічки поїхали на Харківщину, Житомирщину, Запоріжжя. Їх передавали для військових дрогобицької тероборони, для батьків чи родичів студентів університету, які на передовій.



У березні 2023 року дітям з родин ВПО та дітям з особливими потребами були вручені великодні подарунки. Ініціатором та координатором реалізації гуманітарної допомоги для дітей від громадських організацій з Німеччини та Польщі виступив Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька університету.



Студенти факультету початкової освіти та мистецтва провели благодійний ярмарок «Разом до перемоги» і зібрали 30 тисяч гривень, які спрямували на ремонт мікробуса та дрона для Збройних Сил України, а також долучились до збору коштів для фонду «Повертайся живим» (сума збору – 2220 грн).



На початку листопада в актовій залі університету кафедрою музично-теоретичних дисциплін та інструментальної підготовки було проведено «Благодійний концерт на підтримку ЗСУ» (сума збору –4530 грн.), факультет української та іноземної філології провів благодійну акцію «Подаруй воїну свято», де було зібрано 10,5 тис гривень. Окрім того – багато солодощів, малюнків та листів. Було організовано збір коштів для воїна – випускника факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Михайла Кітика.
У Міжнародний день волонтера 5 грудня 2023 під час проведення Студентської Ліги Сміху було зібрано 6 247грн, які були передані у волонтерський центр, що допомагає 67 окремому батальйону територіальної оборони.

Низку заходів було проведено для ВПО, які проживають в університетському гуртожитку, серед них: розважально-патріотичний захід для дітей «Найкраща у світі земля – це моя Україна” (17 січня 2023 р), 15 лютого 2023 для дітей ВПО організовано благодійну фотосесію «В нас Україна одна». Мета –подолання стресу, емоційне стимулювання дітей до комунікації, привернення уваги місцевих меценатів до створення дитячого майданчика перед гуртожитком. Важливу роботу проводять наші викладачі. Так, доцент кафедри психології Андрій Зимянський надає психотерапевтичну допомогу за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення», доцент кафедри зарубіжної літератури та полоністики Ганна Іваночко проводить заняття з вивчення польської мови для ВПО, які проживають у гуртожитку.

Студентський капелан о. Олег Кекош організовав 2 поїздки для переселенців у Мшанецькі колиби (с.Мшанець Старосамбірського району) у гори. 6 січня 2023 року та 24 грудня 2023 року організовано поїздки на Святвечір у реколекційно- просвітницький центр «Еммануїл» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
На базі швейної майстерні кафедри технологічної та професійної освіти пошито 2 062 балаклави та підкасників, 52 футболки, які через волонтерів передано Збройним Силам України. Також придбано та передано через волонтерів: 105 каріматів, 37 рюкзаків, 20 спальників, 15 дощовиків, 20 аптечок, 100 пар шкарпеток, медикаментів на суму 17 341 грн., засобів гігієни на суму 9184грн., 960 комплектів продуктів харчування. Організовано плетіння сіток.
На Львівщині сьогодні облаштовують нові місця, де зможуть жити переселенці. Для цього зараз ведуться роботи на 23 локаціях, однією з яких є приміщення гуртожитку №3 університету за адресою вул. Йосипа Левицького, 2. Ці роботи були включені до Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва між Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Міністерством освіти і науки України. Ремонтні роботи розпочалися у жовтні 2023 року.