Під час літературно-музичної академії «З Шевченком до перемоги» в університеті зібрали понад 35 тис грн на Франко-дрон

Насичена поезією, музикою, авторськими виконанням творів на слова Кобзаря академія стала можливістю для студентів вишу продемонструвати свій потужний творчий потенціал.

Розпочався захід з вшанування хвилиною мовчання воїнів, які віддали свої життя, боронячи рідну землю. Для підтримки Збройних сил України було оголошено збір коштів, до якого долучилися: викладачі, гості, студенти.

Ректорка Дрогобицького педагогічного університету Валентина Бодак у виступі зазначила, що пророчі слова Тараса Шевченка « Борітеся – поборете!» сьогодні  актуальні як ніколи.

-Видатний український  митець пройшов складний шлях, бачив багато горя і кривди, розумів, що треба навчитися тримати бій. Його натхненна боротьба впродовж життя, його незламна віра у справедливість і волю українського народу – це те, що сьогодні тримає наших хлопців на передовій, це те, що нам, дорогі колеги й студенти, дозволяє тримати освітній фронт, – повідомила Валентина Бодак.

 У кожному рядку Тараса Шевченка – прагнення волі, засторога від підступного ворога і щира віра у квітуче майбутнє рідної землі.

Доторкнутися серцем до творів Кобзаря допомогли присутнім: бандуристки Христина Ванькович та Марія Бодник (пісня «Летить галка через балку»); студентка факультету української та іноземної філології Марта Смутна (вірш «Тарасова ніч»); студентка факультету початкової освіти та мистецтва Анастасія-Марія Ониськів (клас доц. Євгенії Шуневич, партія фортепіано Тамара Козій) вокальний твір «Якби мені черевички»); студентки факультету української та іноземної філології Марія Кузенко-Бабечко і Софія Тінишин ( уривок з романтичної балади «Утоплена»); студентка факультету історії, педагогіки та психології Іванна Хомич (авторське музичне виконання «Зоре моя вечірняя»); студентка факультету фізики,математики, економіки та інноваційних технологій Христина Дум’як (уривок з поеми «Кавказ»); студентка факультету здоров’я людини та природничих наук Соломія Соляк (українська пісня «У перетику ходила»); студенти – хореографи факультету початкової освіти та мистецтва, клас доцента Петра Фриза (хореографічна композиція «Борітеся –поборете!»; студентка факультету української та іноземної філології Анастасія Ковальчук (пісня на музику Артема Пиварова «Думи мої, думи мої»); студенти факультету початкової освіти та мистецтва Ольга Блауцяк і Василь Федишак, клас доц. Євгенії Шуневич, хореографічний супровід студентів факультету здоровя людини та природничих наук (музика гурту «Хочу ще», аранжування Тамари Козій,  пісня «Тополя»); студентка факультету історії, педагогіки та психології Ольга Яремко ( вірш «Розрита могила»).

На завершення академії хорклас ІІ курсу студентів факультету початкової освіти та мистецтва (керівник доц. Ірина Матійчин) виконав Шевченковий «Заповіт», який є патріотичним твором,закликом до боротьби,  всенародним гімном України.

Під час проведення літературно-музичної академії відбувався збір коштів для придбання Франко-дрону: благодійні внески можна було надіслати, пересканувавши  QR-код смартфоном. Або ж вкинути у скриньку для збору коштів. Загалом вдалося зібрати понад … тисяч гривень. Збір триває – усі охочі можуть долучитися за цим посиланням.

Вам буде цікаво