«Персональна кібербезпека для вчителя: основи та практичні поради»

На факультеті початкової освіти та мистецтва 27 травня відбувся науково-практичний семінар «Персональна кібербезпека для вчителя: основи та практичні поради» для студентів другого курсу першого (бакалаврського) рівнявищої освіти освітньої програми «Початкова освіта та інформатика». Модераторами заходу виступили доценти кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Оксана Мойко та Іван Василиків.

Семінар розпочався з привітального слова завідувача кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Володимира Ковальчука, який підкреслив важливість цифрової грамотності та кібербезпеки в сучасній освіті. Вчителі початкових класів відіграють ключову роль у формуванні навичок безпечного користування інтернетом у молодших школярів, тому їхня обізнаність у цій сфері є надзвичайно важливою.

Під час семінару було розглянуто низку актуальних питань, пов’язаних з персональною кібербезпекою. Модератори семінару надали учасникам детальну інформацію про основні кіберзагрози, з якими можуть стикатися вчителі та учні. Особливу увагу приділили питанням фішингу, шкідливого програмного забезпечення та захисту особистих даних вчителів та учнів. Через реальні приклади з життя освітніх закладів учасники дізналися про помилки, які можуть призвести до втрати даних та про ефективні способи їх уникнення.

Учасники отримали практичні поради щодо шифрування інформації, безпечного зберігання та передачі даних. Велику увагу приділили рекомендаціям щодо роботи з даними учнів та забезпечення їхньої конфіденційності.

Наприкінці семінару студенти пройшли тести, перевірили свої знання з персональної кібербезпеки та підтвердили їх відповідними сертифікатами.