Омріяний університет: навчатися у Франковому виші цікаво, престижно і перспективно

Щороку випускники загальноосвітніх шкіл постають перед непростим вибором професії, а отже й закладу освіти, який варто обрати для вступу. З цієї  нагоди звертаюся до майбутніх абітурієнтів.

Мене звати Ганна Іваночко, я – доцентка кафедри зарубіжної літератури та полоністики на факультеті української та іноземної філології Дрогобицького  державного педагогічного університету ім. І. Франка. Викладаю цикл полоністичних дисциплін.

У далекому 1993 році я вступила на українсько-польську спеціальність, яка з’явилася в університеті роком раніше. І таким цікавим було моє студентство! Ніколи не забуду поїздки до Кракова, Любліна, Варшави, Торуня, Катовіц на курси з вивчення польської мови та культури.

Минув час – полоністика «розросталася» не лише на Львівщині, польську мову почали вивчати  в інших областях України. Тому до нашого університету на навчання приїздила молодь з Вінниці, Києва, Запоріжжя, Кривого Рогу, Хмельницького, Дніпра, Харкова, Одеси тощо. З окремими випускниками й досі підтримуємо тісні контакти. Більше десятка з них захистили дисертаційні дослідження. Назву лише кілька прізвищ: Наталія Пуряєва, Лариса Колодіна, Марія Мацькович, Оксана Ранюк, Тетяна  Мороз, Ірина Смаровоз.

Багато наших випускників успішно реалізувалися  в обраній професії, чимало знайшли себе саме в полоністиці: Віктор Лафарович, Оленка Філь, Наталія Машненко, Ольга Сорока, Леся Панів, Тетяна Борецька, Світлана Климишин, Галина Захарко, Тетяна Гнатів, Руслана  Манько, Лариса Курако, Людмила Залевська, Мар’яна Гуцало, Анна Бистрова та багато інших.

І сьогодні в нас також навчається надзвичайно талановита молодь. До прикладу, студентка четвертого курсу польсько-англійської філології Катерина Кутова є авторкою поетичної збірки «Між нами», переможницею поетичного конкурсу «Jesień poetycka» у Тернополі, низки олімпіад Всеукраїнського рівня у Хмельницькому та Луцьку. А зараз Катерина разом з десятьма студентками факультету української та іноземної філології навчається за програмою «ERASMUS+».

На одному з занять я попросила студентів другого курсу поділитися досвідом навчання на філологічному факультеті Франкового вишу. Ось кілька відповідей.

Остап Вирста: «У нашому університеті дуже цікаво вчитися, адже тут читають лекції висококваліфіковані викладачі. Також є програми обміну, за якими можна поїхати за кордон на семестр і здобути досвід спілкування з іноземними ровесниками».

Анастасія Дереш: «Крім досконалого вивчення мови університет дає можливість занурення в польську культуру. Я вірю, що навчання в Дрогобичі стане першим кроком на шляху до досягнення моїх академічних та професійних цілей».

Марта Галин: «Навчання в такому престижному закладі дозволить мені не лише отримати теоретичні знання, але й практичні навички, корисні для моєї майбутньої кар’єри. Вибір філології в ДДПУ також дає мені можливість «відкрити» світ, спілкуватися з різними людьми, вивчати різні культури та мови,  реалізувати свої мрії».

Марія Драбик: «Особисто для мене в 2022 році це був найкращий варіант. Перед вступом до університету прочитала багато хороших відгуків і ще мені порадила моя вчителька з польської мови поступати саме сюди». Хочу виокремити  10 пунктів, чому варто вступити до Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка на спеціальність польська мова та література:

  1. Університет має кафедру зарубіжної літератури та польської філології, де працюють  досвідчені  викладачі.
  2. Тут можна ґрунтовно вивчити польську мову, літературу та культуру Польщі.
  3. Здобута освіта дає можливість працювати вчителем, викладачем та/або перекладачем польської мови.
  4. Університет співпрацює з польськими навчальними закладами, що дає можливість навчання та стажування у Польщі.
  5. Тут проводять цікаві міжнародні конференції та семінари з польської філології.
  6. Бібліотека університету має велику кількість підручників та літератури польською мовою.
  7. Є можливість брати участь у різноманітних студентських проєктах, присвячених польській культурі.
  8. Львівщина, зокрема Дрогобич, мають багато пам’яток польської історії та культури.
  9. Випускники кафедри успішно працюють як в Україні, так і за її межами.
  10. Викладачі заохочують студентів до різноманітних конкурсів та виступів.

Підсумовуючи, скажу: ніколи не пошкодувала про свій вибір професії. На численних зустрічах перед шкільними  колективами завжди повторюю, якщо у ваших учнів є бажання вивчати польську  мову, займатися перекладацькою діяльністю, то перед ними відкрита можливість реалізувати свою мрію на факультеті української та іноземної філології.

Навчання у Франковому виші сприяє формуванню професійних навичок і творчого мислення студентів. Вступ до Дрогобицького державного університету – це шлях до отримання глибоких знань, самореалізації й професійного росту. А висококваліфіковані викладачі допоможуть у  розкритті  та реалізації студентських  здібностей.

Тож бажаю всім зробити правильний вибір!

Ганна Іваночко, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри зарубіжної літератури  та полоністики ДДПУ ім. Івана Франка

Вам буде цікаво