Обговорення освітніх програм зі спеціальності Середня освіта (Інформатики) – запорука успіху майбутніх випускників

Сфера інформаційних технологій – одна з небагатьох, яка стрімко розвивається та змінюється. Тому на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій традиційними вже стали щорічні публічні і відкриті обговорення освітніх програм «Середня освіта (Інформатика, математика)» для бакалаврів та «Середня освіта (Інформатика)» для магістрів. Готуючись до прийдешньої вступної компанії 2023 року, така онлайн-зустріч відбулася на кафедрі фізики та інформаційних систем.

Модератор зустрічі доцент Тетяна Вдовичин запросила для представлення освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Середня освіта (Інформатика, математика) гаранта Оксану Сікору. Доповідач познайомила присутніх зі структурою та наповненням освітньої програми, наголосивши на нововведеннях порівняно з минулим роком. Стосовно вдосконалення освітньої програми «Середня освіта (Інформатика)» другого (магістерського) рівня, виступив її гарант Кобильник Т.П. Серед учасників заходу, а зацікавлених зібралося більше 20 чоловік, були викладачі, студенти, випускники спеціальності та стейкхолдери. Участь в обговоренні взяли директор Рихтицької СЗШ І-ІІІ ступенів Наталія Жук, начальник відділу загальної середньої освіти Стрийської міської ради Ігор Олянін, вчитель інформатики Попелівського ЗЗСО І-ІІІ рівнів Мар’ян Унятицький та ін. Виступаючі відзначили позитивну реакцію на пропозиції минулих років, які вже враховані у діючих освітніх програмах. Зокрема, збільшено кількість кредитів з іноземної мови, так необхідної для навчання і участі в програмах академічної мобільності. Наявність великого блоку математичних дисциплін та впровадження методики їх викладання дозволило присвоїти додаткову кваліфікацію бакалаврам-інформатикам: вчителя математики. Прозвучали й інші побажання до освітніх програм. Висловлено надію на подальшу плідну співпрацю з вчителями ЗЗСО, які готують своїх випускників для навчання на нашому факультеті, щоб згодом прийняти наших випускників на роботу у своїх закладах освіти.

Сподіваємося, що вчасне оновлення та вдосконалення освітніх програм «Середня освіта (Інформатика, математика)» першого (бакалаврського) рівня та «Середня освіта (Інформатика)» другого (магістерського) рівня вищої освіти не тільки покращить навчальний процес і фахові компетентності наших випускників, але й сприятиме підвищенню інтересу до спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) у майбутніх вступників.

Вам буде цікаво