Нове наукове видання Дрогобицького університету

Книжка «Літературний журнал «Веселка» (1922 – 1923): Систематичний покажчик змісту» виконана за програмою науково-дослідної лабораторії франкознавства і кафедри української літератури і теорії літератури аспіранткою 2-го курсу факультету української та іноземної філології Наталею Славич, відповідальним редактором є кандидат філологічних наук Олег Баган. Дослідження – це цілісне осмислення культурної та інтелектуальної ролі еміграційного журналу, що виходив у польському місті Каліш за підтримки українських військових сил Армії УНР. У виданні систематизовано весь зміст журналу, розшифровано низку псевдонімів та криптонімів, вивчено ідейні джерела та художньо-стильові здобутки знакових українських авторів.

Цим дослідженням Наталя Славич довела, що «Веселка» творила собою окремий етап розвитку українського літературного модернізму, об’єднала зусилля великої групи знакових авторів, які відкривали нові ідейно-естетичні шляхи для літератури, таких, як Євген Маланюк, Юрій Дараґан, Максим Грива, Микола Чирський, Михайло Островерха та ін. Журнал вплинув на різних письменників і своїм естетичним та інтелектуальним рівнем забезпечив зростання якості еміграційної літератури. Названі автори після переїзду до Чехословаччини і під впливом теорій Дмитра Донцова взялися за творення нового ідейно-естетичного явища вісниківського неоромантизму.

Книжка складається із 4-х розділів: історико-теоретичної розвідки про журнал, бібліографічного опису, біограм авторів та «Додатку», в якому вміщені дві недруковані статті Євгена Маланюка.