Науково-практичний семінар «Штучний інтелект в освіті» на факультеті початкової освіти та мистецтва

У межах проведення Всеукраїнського фестивалю науки 11 квітня відбувся науково-практичний семінар «Штучний інтелект в освіті» для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Початкова освіта та інформатика».

Доцентки кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Наталія Винницька та Оксана Жигайло розглянули принципи роботи систем штучного інтелекту, студенти створили (натренувати) власні моделі, дослідили вплив якості даних на роботу цих моделей, обговорили етичні наслідки, потенційні упередження, які можуть виникати при бездумному використанні результатів роботи систем штучного інтелекту.

Гостею на науково-практичному семінарі була вчителька інформатики ліцею № 3 ім. В’ячеслава Чорновола, кандидатка фізико-математичних наук Надія Стасів, яка розкрила особливості застосування технологій штучного інтелекту для підвищення ефективності освітнього процесу. Також Надія Стасів описала технологічні рішення на базі штучного інтелекту, які можуть допомогти організувати освітній процес, а саме різноманітні інструменти оцінювання, продукування персоналізованих коментарів та відгуків, а також, для прикладу, системи створення та узгодження розкладів.

Завідувач кафедри, професор Володимир Ковальчук підсумував роботу семінару та відзначив, що важливо не забувати про необхідність критичного оцінювання згенерованих продуктів ШІ, а також про принципи академічної доброчесності при користуванні ними.

На завершення усі учасники заходу прослухали онлай-курс «Штучний інтелект в освіті» та отримали сертифікати «Штучний інтелект в освіті» (15 год 0,5 кредита ЄКТС).

Вам буде цікаво