Науково-практична конференція на кафедрі соціальної педагогіки та корекційної освіти

20 – 21 квітня 2023 року на кафедрі соціальної педагогіки та корекційної освіти відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю: «Теорія і практика роботи фахівців соціальної сфери та інклюзивної освіти в умовах суспільних викликів», присвячена 10-річній співпраці кафедри з партнерами із соціально-реабілітаційних центрів Бельгії і Румунії та пам’яті багаторічного організатора навчально-наукових тренінгів, спеціаліста реабілітаційного центру Zevenbergen (Бельгія) Франка Ван ден Ейндена.

Робота конференції відбувалася за тематичними напрямками: «Організаційні та науково-методичні засади здійснення соціальної роботи та інклюзивної освіти з дітьми та молоддю», «Психологічно-педагогічні засади роботи з дітьми з особливими освітніми потребами», «Інклюзивна освіта дітей дошкільного та раннього шкільного віку», «Особливості формування соціальних навичок у дітей з особливими потребами», «Сучасні технології соціально-педагогічного супроводу дітей і молоді з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти», «Актуальні питання професійної підготовки фахівців соціальної сфери та інклюзивної освіти в сучасних умовах».

Відкрив роботу конференції проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, доцент Ігор Гриник, який наголосив на важливій ролі співпраці у професійній підготовці майбутніх фахівців соціальної сфери та інклюзивної освіти викладачів і студентів нашого університету та вітчизняних і зарубіжних освітніх закладів і соціальних установ, які здійснюють таку діяльність. Свідченням багаторічної взаємодії та певним її підсумком є і ця наукова конференція.

Декан факультету історії, педагогіки та психології, доцент Орест Гук наголосив на багаторічному досвіді міжнародної співпраці факультету і, зокрема, кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти з питань професійної підготовки соціальних педагогів. Яскравим прикладом такої діяльності є взаємодія викладачів з колегами універиситетів та соціальних установ Бельгії, Данії, Румунії та Польщі.

З доповідями про досвід роботи соціально-реабілітаційного центру «Зевенберген» і спогадами про свого колегу Франка Ван ден Ейндена та його внесок у забезпечення практичної підготовки фахівців соціальної сфери та інклюзивної освіти в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка виступили Ілсе Ван Хелшоехт та Раф Гуттенс (Бельгія).

Представник інклюзивного центру «Крістал», багаторічний учасник семінарів-тренінгів із соціально-педагогічної роботи на нашому факультеті Шаболкс Герман (м. Орадія, Румунія) підкреслив важливість об’єднання зусиль фахівців різних країн у вдосконаленні соціально-педагогічної діяльності, особливо у сфері інклюзивної освіти та відзначив необхідність продовження зусиль з обміну досвідом, який був започаткований викладачами кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти і групою зарубіжних фахівців (під керіництвом Франка Ван ден Ейндена) ще у 2013 році.

Цікаві повідомлення про вітчизняний досвід соціально-педагогічної діяльності в умовах інклюзивної освіти представили: Ірина Шустова, директор інклюзивно-ресурсного центру (м. Дрогобич), Галина Яворська, директор інклюзивно-ресурсного центру (м.Трускавець), Марія Заміщак, доцент кафедри психології, фахівець ІРЦ (м.Трускавець), Світлана Сальо, директор дошкільного навчального закладу №2 «Ялинка» (ясла-садок) комбінованого типу (м.Трускавець), Микола Гарасимяк, директор Обласного центру комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона (м. Стебник). До дискусії про актуальні питання соціально-педагогічної роботи з дітьми та молоддю та сучасні проблеми становлення і розвитку інклюзивної освіти долучились викладачі кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти.

Активну участь у роботі конференції взяли студенти спеціальності  «Соціальна робота» спеціалізації «Соціальна педагогіка» Софія Ксеняк і Оксана Живчин, які поділились враженнями від ознайомлення із зарубіжним досвідом соціально-педагогічної роботи з людьми з особливими потребами на прикладі соціально-реабілітаційного центру «Зевенберген» (Бельгія) та інклюзивного центру «Крістал» (Румунія), в яких вони проходили навчання впродовж березня 2023 року. Під час секційних засідань конференції студентами також було виголошено низку цікавих повідомлень з актуальних питань соціально-педагогічної діяльності.

Підводячи підсумки, завідувач кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти, професор Тетяна Логвиненко, подякувала всім учасникам за цікаві доповіді та висловила вдячність студентам групи АН-41Б факультету української та іноземної філології – Ірині Липак та Ірині Луців за професійний переклад.

Продовженням співпраці стане наступна сесія тренінгових занять із нашими студентами за участі зарубіжних тренерів, яка розпочнеться вже на початку травня цього року. Отже, цікава співпраця та обмін досвідом тривають.

Вам буде цікаво