У стінах факультету історії, педагогіки та психології 8 травня з нагоди відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, у рамах святкування Всеукраїнського Фестивалю науки в університеті та в межах тривалості циклу заходів «Країни Франкіани» пройшла науково-практична конференція викладачів та студентів «Анексії Криму в історичній ретроспективі».
Захід було зорганізовано за безпосередньої участі деканату факультету в особах декана, доцента Ореста Гука та заступників декана: доцента Володимира Галика (голова оргкомітету) та доцента Андрія Зимянського, а також завідувача кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, професора Олега Петречка і доцентки цієї ж кафедри Світлани Білої. До організації роботи конференції долучилося студентське самоврядування факультету, зокрема студентський декан Василь Ростоцький. Модераторкою заходу стала Світлана Біла.
Свою роботу конференція розпочала із вітальних слів до присутніх від організаторів заходу, які разом із привітальними словами до учасників та слухачів представили цікаві доповіді. Зокрема, Орест Гук зупинився на аналізі особливостей соціальної роботи із ВПО, беручи за основу кримський аспект; Андрій Зимянський акцентував на способах надання психологічної допомоги постраждалим в наслідок анексії Криму; Олег Петречко наголосив на грецькій колонізації Кримського півострова, а Світлана Біла зупинилася на поясненні подій анексії Криму у сучасних шкільних підручниках.
Згодом Світлана Біла разом із вчителькою історії та правознавства Бориславської ЗОШ №4 імені Стефана Коваліва Лідією Мазурчак представили презентацію про історію Криму через призму особистих наративів шляхом презентації посібника «Сторітелінг при вивченні історії у закладах загальної середньої та фахової передвищої освіти».
Подальша робота заходу продовжилася презентаціями про цікаві історичні аспекти щодо історії анексій Криму через призму століть, які представляли студенти четвертого курсу факультету. Зокрема, студент групи ІП-2125Б2 Василь Ростоцький продемонстрував презентацію «Кримське ханство у залежності від російської імперії після російсько-турецької війни 1768-1774 рр.», а студент цієї ж крупи Степан Фарима презентував тему «Крим під окупацією більшовиків: передумови та наслідки». Студент групи ІП-2125Б1 Андрій Веклюк у своїй презентації торкнувся проблеми фашистської окупації Криму у 1941-1944 рр., акцентувавши на політиці та планах на майбутнє окупантів. Студентка цієї ж групи Вікторія Кушнір презентувала та аналізувала події часу депортації кримських татар у травні 1944 року.
Загалом робота конференції супроводжувалася жвавими дискусіями та обговоренням актуальних проблем як минулого Криму, так і проблем його сьогодення. Під час обговорення не забули згадати і Івана Франка, який також цікавився кримчанами, які на кінці ХІХ ст. уміщували у своїй пам’яті здобутки української національної старожитної культури та намагалися її зберегти через встановлення зав’язків із визначними представниками інтелігенції материкової України. Таким чином, було окреслено перспективні напрями досліджень з історії цього регіону після перемоги України у війні з російських агресором та повернення території у склад української держави.
Володимир Галик, доцент, голова оргкомітету конференції



