Наше здоров’я – це наша відповідальність!

 Розпочався навчальний рік та новий етап навчання. Чимало студентів вперше переступили поріг нашого навчального закладу та розпочали важливий період у житті. Впродовж навчання студенти здобудуть знання, знайдуть друзів. Університетські роки будуть сповнені відкриттями, досягненнями та перемогами.

Всі студенти повинні пам’ятати, що їхній головний обов’язок – це навчання, але слід не забувати про особисту безпеку. Тому це питання залишається актуальним для кожного з нас і особливо воно стосується осіб, які проживають у гуртожитках. Адже гуртожитки це – об’єкти з масовим перебуванням людей, тому виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, спричиненої необережністю одного мешканця, може призвести до непередбачуваних наслідків.  Це слід пам’ятати!

Проживання в гуртожитку та його відвідування під час карантину має бути безпечним. Для цього впроваджено ряд епідеміологічних правил для його мешканців, відвідувачів й адміністрації. Усі, хто перебувають у гуртожитку, зобов’язані носити захисні маски поза межами кімнати та користуватися спиртовими антисептиками на вході. Зі свого боку адміністрація гуртожитку повинна здійснювати всі необхідні заходи.

Задля запобігання стрімкого поширення COVID-19 вкрай важливо підтримувати належний рівень захисту себе та людей довкола. Вакцинація та маска захищають!

Останнім часом на освітянських об’єктах виникали пожежі. Так, у гуртожитку Уманського національного університету садівництва та в Запорізькому національному університеті у комп’ютерному класі, через коротке замикання, сталася пожежа. Одним із найбільш поширених порушень є недотримання правил техногенної і пожежної безпеки, інструкцій з експлуатації обладнання та устаткування, що несе потенційну загрозу всім учасникам освітнього процесу і майну.

За інформацією Головного управління ДСНС України у Львівській області з початку року виникло 468 пожеж, на яких виявлено 24 загиблі особи та 24 травмованих, врятовано 29 осіб. Пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі відпочивають, тож помітити її завчасно не можливо, а коли вогонь розгориться, то приборкати його досить важко.

Тому вкотре закликаємо виконувати наступні правила пожежної безпеки, які до снаги кожному, а саме:

 • не користуйтеся несправними або саморобними електричними приладами;
 • для ремонту електромереж запрошуйте спеціалістів, які в разі виявлення недоліків усунуть їх;
 • не можна зв’язувати електродріт вузлами, прибивати цвяхами або підвішувати на цвяхи;
 • праски, плитки, електрочайники необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших горючих речей;
 • не залишайте без нагляду ввімкнені в мережу телевізори;
 • виходячи з дому, обов’язково переконайтесь чи вимкнені прилади з електромережі.

Якщо виникло загоряння – не лякайтеся, зберігайте спокій. Найперше відключіть електромережу й негайно викликайте службу порятунку за телефоном «101».

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

У наш час на дорогах України виникають десятки тисяч аварій, у яких гинуть діти та дорослі. Причини дорожньо-транспортних пригод можуть бути різні. Та насамперед це порушення правил дорожнього руху, необережність водіїв і самовпевненість пішоходів. Тому нашим завданням є дотримання правил дорожнього руху, виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі.

За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцяти випадках зі ста їхня загибель пов’язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія. Прикро визнавати, але за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод Україна посідає п’яте місце в Європі. За офіційною статистикою, за шість місяців 2021 року вже сталося 86 тисяч 459 ДТП: загинули – 1 тисяча 281 осіб, постраждали – 12 тисяч 753. Кожен третій загиблий – молода людина. Найпоширенішим видом ДТП є наїзд на пішохода.

Часто молоді люди потрапляють в ДТП через те, що під час переходу вулиці розмовляють мобільним телефоном або ж слухають у навушниках музику. У цей час розсіюється їхня увага і вони не можуть контролювати ситуацію на дорозі.

Автотранспорт вулицями рухається з великою швидкістю. Ситуація може змінюватись блискавично, тому під час переходу вулиці необхідно постійно і уважно за нею спостерігати. Переважна кількість нещасних випадків із пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: в цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту.

Перехід вулиці – це лише 10 – 20 секунд, тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити її потрібно лише в спеціально відведених місцях – пішохідних переходах.

Пішохідний перехід – це ділянка проїжджої частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. У разі відсутності пішохідного переходу можна переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та впевниться у відсутності небезпеки.

Правила, які важливо знати:

 • зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;
 • перетинати дорогу тільки в зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом);
 • не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин;
 • під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю;
 • триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом;
 • не бігти через дорогу;
 • для переходу дороги треба знайти безпечне місце якомога далі від повороту;
 • не виходити на проїжджу частину дороги із-за перешкоди.

Основні правила для пішоходів:

 • Пішоходи повинні рухатися тротуарами і пішохідними доріжками, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися ними неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку та не утруднюючи рух на велосипедах і мопедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися ним – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. Водночас треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
 • За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.
 • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
 • Організовані групи дозволяється водити тільки тротуарами і пішохідними доріжками, а коли їх немає – узбіччям дороги у напрямку руху транспортних засобів колоною, але тільки у світлу пору доби і лише в супроводі дорослих.
 • Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
 • У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
 • Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
 • Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

Пішоходам забороняється:

 • виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
 • раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
 • допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
 • переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга, а також у місцях, де встановлено огородження;
 • затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;
 • рухатися автомагістраллю чи дорогою для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватися.

Бережіть своє життя й здоров’я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпечного користування побутовими електричними плитами. Зробімо все від нас залежне, щоб у нашому закладі з нашої вини не виникали будь-які надзвичайні ситуації.

Служба охорони праці

Вам буде цікаво