Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія)

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – найвища відзнака за твори літератури та мистецтва в незалежній Україні, яка присуджується щорічно.

Республіканська премія імені Т.Г.Шевченка заснована у 1961 р. Постановою Ради Міністрів УРСР. Згідно з цією Постановою встановлено нагороджувати видатних митців за високоiдейнi й високохудожні твори та роботи в галузі літератури, образотворчого мистецтва, музики, театрального мистецтва та кiнематографiї.

Першими Лауреатами Шевченківської премії 1962 року в галузі літератури стали Олесь Гончар (за роман «Людина і зброя») та Павло Тичина (за «Вибрані твори в трьох томах»).

22 червня 2000 року, згідно з Указом Президента України № 808/2000, найвища нагорода в Україні в галузі культури була перейменована на Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Запрошуємо академспільноту нашого університету на книжкову виставку лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, яка розміщена у чатальному залі № 1 бібліотеки ДДПУ ім. Івана Франка.

Завідувач відділу періодики та оцифрування фондів бібліотеки

Наталія Мицан

Вам буде цікаво