Набули нових знань, досвіду, друзів, – студентки ДДПУ про навчання у Бельгії за програмою обміну

Дрогобицький педагогічний університет налагодив і продовжує активну співпрацю в рамках програм міжнародної академічної мобільності, зокрема Еразмус +, які охоплюють науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти.

Торік було реалізовано 137 вихідних академічних мобільностей студентів університету у закордонних закладах вищої освіти, тривалістю від одного до п’яти місяців.

Своїми враженнями про семестрове навчання в Бельгії в Університеті прикладних наук ВІВЕС за програмою Еразмус + діляться студентки Юлія Королькова, Софія Назаренко (спеціальність «Комп’ютерні науки») та Романія Морда (спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія»). Дівчата  навчались на програмах –“Informatics” та F.L.O.W.S.

 «Програма з інформатики є новою уїщ, навчання відбувалось у формі лекцій та практичних занять. Після вивчення курсів студенти мали можливість здобути досвід у написанні простих андроїд-додатків, створенні сайтів, навчитися працювати з базами даних тощо. В кінці семестру ми складали екзамени з кожного предмету.

Програма F.L.O.W.S. була спрямована на  творче мислення, викладачі цікаво й доступно доносили інформацію, була дисципліна, на якій студенти подорожували містами Бельгії й знайомилися з видатними місцями. Також були заходи, які університет ВІВЕС влаштовував для обʼєднання іноземних студентів програми, зокрема, спільні ланчі, конкурси між групами, спільні заняття йогою та оздоровчі процедури. Фінальний проєкт в групі відбувався у вигляді інтервʼю з викладачами»,  – розповідають студентки.

«Університет ВІВЕС – великий, складається з багатьох корпусів для різних спеціальностей, заклад оснащений хорошою технікою, з якою легко та приємно працювати.  На початку нашого навчання ВІВЕС організував поїздку до Остенде. Студенти розподілялись на дві групи: wateractivities та beachactivities, утворюючи команди, які брали участь у веселих іграх на човнах у Північному морі, будівництві замків з піску та у пляжному волейболі. Після ігор ми мали змогу погуляти містом.

Також  університет ВІВЕС співпрацює з «Клубом 56», де часто для студентів зі всіх програм проводять ігрові та відпочивальні вечірки, наприклад: Studentwelcomeparty, Halloweenparty, BeerTasteparty, GoodbyeErasmusparty та багато інших. Завдяки цьому ми мали час і відпочити, і поспілкуватися більше з учасниками різних програм. Ми познайомилися з багатьма цікавими людьми з інших країн, разом з ними мали змогу подорожувати Бельгією, Люксембургом, Францією та Нідерландами».

Студентський гуртожиток у ВІВЕСі, за словами дівчат, дуже комфортний, студенти гарно проводили час у ньому, збираючись на спільній кухні, дискутуючи та обмінюючись рецептами національної кухні. Особливо було цікаво під час організованого Globalweek – представники кожної країни презентували свої національні страви.

«Коли наше перебування у Бельгії підходило до завершення, ми придумали неймовірно цікаву річ – кожен наш друг і подруга повинні були написати щось на наших університетських футболках. Зараз дуже приємно переглядати ці підписи, які гріють душу. Було дуже сумно прощатись, але ми завжди будемо пам’ятати одне про одного, і пообіцяли обов’язково зустрітися знову. Після навчання на програмі Ерасмус+ ми отримали багато нових знань, знайомств, теплих спогадів, досвід та незабутні емоції. Дякуємо нашому університету за таку можливість!» – підсумували свої враження від навчання в Університеті прикладних наук ВІВЕС студентки Юлія Королькова, Софія Назаренко та Романія Морда.

Вам буде цікаво