На акварелях осені. Філологічний подорожує

Щороку профспілкове бюро філологічного факультету на чолі з його головою Дмитрах О.Й. організовує цікаві поїздки для своїх спілчан культурно-історичними місцями нашого краю. Цей рік також не є винятком.

25 жовтня 2019 р. колектив філологів побував у Свірзькому замку (фортечний комплекс, розташований у селі Свірж, передмісті Львова). Це одне із небагатьох невеликих за розміром поселень, що може пишатися досі «живими» пам’ятками історії. Перші згадки про Свірзький замок датуються 1530 р., коли він належав роду Свірзьких. Сучасного вигляду замок набув із середини XVII століття, коли перейшов у власність графа Цетнера і належав його нащадкам до XIX століття. Не менш цікавою стала для відвідувачів Покровська церква 1901 р., що розташована на території села.

Також екскурсанти мали можливість помилуватися історичною частиною Львова, що зачаровує та щороку привертає увагу десятків тисяч туристів із різних куточків світу. Перлина культурної спадщини України нікого не залишила байдужою, відкрилася по-новому завдяки цікавим та влучним коментарям доц. Гулевич Л.О.

Родзинкою мандрів стало відвідування Будинку вчених, що належить Львівській обласній організації профспілки працівників освіти і науки України. До 1939 р. тут розташовувалось Шляхетське, або Національне казино, влаштовувались бали, костюмовані вечори. Цікавою і захопливою розповіддю про цю дивовижну споруду поділилася з колегами голова профспілки працівників університету доц. Куцик О.А.

У «Львівській копальні кави» відвідувачі насолодилися запашною кавою та казковою атмосферою її «видобування». Це перша в Україні найдовша кав’ярня-книгарня, створена за легендою над кавовою шахтою просто на площі Ринок. Основа концепції, що кава у Львові – не що інше, як корисна копалина, яку видобувають так само, як вугілля. Разом із кав’ярнею та шахтою продовжує діяти і книгарня, яка сприяє поширенню та промоції україномовної книги.

Повертаючись додому, екскурсанти відвідали чудотворне джерело у селищі Раковець. Там з-під гори, на якій розташована церква св. Маковеїв, тече джерело, за легендою – з цілющою водою.

Працівники факультету поверталися додому з великою кількістю яскравих фото, сповнені сил, знань та нових вражень, обдумуючи маршрути наступних подорожей.

 

Вам буде цікаво